Tlač

Global Wines partnerem Konta Bariéry

Od roku 2008 je spoločnosť Global Wines partnerom Nadácie Charty 77, kde podporuje Konto Bariéry. Rozhodli sme sa prispieť 1 CZK z každej predanej fľaše prostredníctvom internetového obchodu.

Logo Konto Bariéry

Konto Bariéry je prvou a doteraz jedinou kontinuálnou zbierkou, ktoré sa už 15 rokov zúčastňujú desaťtisíce darcov, ktorí svojim pravidelným mesačným príspevkom pomáhajú napĺňať a financovať program Konta Bariéry.

Projekt Konta Bariéry je určený najmä pre handicapovaných občanov a neziskové organizácie. Za pätnásť rokov činnosti rozdelilo viac ako 160 miliónov korún, podporilo tisíce projektov, ktorých cieľom bolo zlepšenie života handicapovaných spoluobčanov a ich plnohodnotné začlenenie do spoločnosti.

Global Wines sa rozhodli prispieť a za rok 2008 sa tak vďaka všetkým zákazníkom e-shopu podarilo dať dohromady sumu 100.000 CZK.

Táto suma bola rozdelená medzi žiadateľov o motomedy. Ide o drahé rehabilitačné prístroje, ktorých cena sa pohybuje medzi 90.000 až 150.000 CZK podľa typu. Mestský úrad na obstaranie motomedu prispieva, maximálne však do výšky polovice z celkovej ceny. Žiadateľom tak zostáva na doplatenie suma, ktorá je pre väčšinu z nich vysoká.

Mnohí ľudia s handicapom nedajú na motomed dopustiť. Dá sa využiť aj k pasívnemu cvičeniu, takže udržuje pohyblivosť na prijateľnej úrovni, zmierňuje poškodenie vyvolaná nedostatkom pohybu, pomáha redukovať kŕče a mobilizovať zostatkové sily svalov.

Z príspevku na motomed sa raduje päť žiadateľov. Trebárs štrnásťročný Honza z Karlových Varov. Má kvadruspastickou formu detskej mozgovej obrny, žije so zdravým bračekom as mamičkou, ktorá sa o neho nepretržite stará. Honza vyskúšal motomed v liečebni a moc mu prospieval. Po ďalších z mnohých operácií by ale prístroj potreboval doma. Od spoločnosti Global Wines na jeho obstaranie získal 20 tisíc korún.

Prečítajte si ďalej súvisiace aktualitu z 27. 5. 2009: Přispěli jste na další motomed a aj článok na webe Konta Bariéry: Nejmladší partner Konta Bariéry - Global Wines - přispěl na motomedy.

Rovnako ako v roku 2008 aj za rok 2009 ste svojimi nákupmi prispeli k celkovej sume pre Konto bariéry - venovali sme 65.000 CZK.

Vďaka láskavému súhlasu pani Mgr. Boženy Jirků, výkonnej riaditeľky Nadácie Charty 77, máme teraz možnosť sa s Vami podeliť o príbehy, do ktorých sme spoločne vstúpili vďaka príspevku roka 2009.

Z oficiálnej správy Konto Bariéry:

"Z Fondu Global Wines prispievame na rehabilitačné prístroje Motomed alebo Motrem, ktoré sú pre ľudí so zdravotným postihnutím preukázateľne účinnými pomôckami pre ich rehabilitácie. Veľa z našich klientov veľmi ťažko absolvuje kúpeľnú liečbu, sú pre nich náročné presuny v kúpeľoch, nutnosť jedného alebo dvoch asistentov . Často je tieto pobyty stresujú. Cvičenie v domácom prostredí na uvedených prístrojoch je preto pre nich vynikajúcim riešením a doplnkom všetkých procedúr, ktoré inak absolvujú. Ich využívanie považujeme za súčasť ucelenej rehabilitácie a preto ich nadobúdanie do domáceho prostredia našich klientov podporujeme. Odborné posudky lekárov tento postoj podporujú.
Prístroje sú drahé, ich ceny sa pohybujú od 65 000 až do 150 000 korún podľa typu postihnutia ich užívateľa. Polovicou sumy môže prispieť sociálny odbor mestského úradu kde žiadateľ býva, nie je to ale automatické pomoc. Zdravotné poisťovne na tieto prístroje neprispievajú.

Komu sme teda vďaka Global Wines pomohli:

Martin M., 33-ročný mladý muž z Olšan u Prostějova
V 17 rokoch spadol po hlave do vodnej nádrže a nezvratne si zranil chrbticu, je na vozíku, stará sa o neho rodina. Prispeli sme mu na rehabilitačný pristroj Motren-duo2, ktorý pomocou elektrického mechanizmu sprostredkováva pohyb horných i dolných končatín a tým pretiahnutie celého tela.
Prispeli sme sumou 15 000 korún.

Jiří P., 23-ročný kvadruplegik z Prahy
V roku 2009 si pri športe zlomil 6.krční stavec, je ochrnutý od prsných bradaviek nadol. Má silnú elasticitu v dolných končatinách, trupe i rúk. Veľmi ho to sužuje, trpí aj v noci, musí brať prášky na spanie. Doma je po úraze ešte len pár mesiacov a pretože v rehabilitačnom ústave v Kladruboch používal k uvoľňovaniu spasticity pristroj Motomed 2x až 3x denne a moc mu to pomáhalo, chce v tejto rehabilitácii pokračovať aj doma.
Prispeli sme mu čiastkou 20 000 korún.

Zdeněk M., 28-ročný mladý muž z Veselíčko u Litovle
Študent informatiky na Univerzite Palackého v Olomouci je pripútaný na invalidný vozík od roku 2003. Ochrnul po operácii degeneratívneho ochorenia miechy, ktoré má progradující stav. Spôsobuje mu ďalšie zdravotné komplikácie ako napríklad stuhnutosť kĺbov a svalové kŕče. Preto je pre neho veľkou šancou a tiež úľavou časté precvičovanie na rehabilitačnom prístroji Motren Solo, ktorý si vyskúšal a pomáha mu.
Prispeli sme sumou 10 000 korún.

Marie P., 69-ročná pani z Dobrovice pri Mladej Boleslavi.
Je ochrnutá po ťažkom ochorení dolných končatín a opakovaných operáciách.
Trpí silnými kŕčmi a pri opakovanej hospitalizácií v rehabilitačnom ústave v Kladruboch a na spinálnej jednotke v Liberci rehabilitovala na prístroji Motomed a jej stav a problémy sa veľmi zlepšili.
Prispeli sme sumou 10 000 korún.

Rodina P. z Vizovíc pre 7-ročného syna Alberta
Syn sa narodil s kvadruparetickým typom detskej mozgovej obrny (DMO). Od malička bojuje s pohybovým handicapom. Počas pobytu v Jánskych Lázních vyskúšali Motomed gracile, veľmi mu pomáha v uvoľnení spazmov a tiež vo veľkej motivácii samotného kloučka. Cvičenie ho baví, dokáže to sám a to u neho vzbudzuje aj veľký zápal o vec.
Prispeli sme sumou 5 000 korún

Johana V., 27-ročná mladá žena z Hrabina u Opavy
Narodila sa s detskou mozgovou obrnou, je pohybovo veľmi postihnutá, používa elektrický vozík, nie je schopná vyššej fyzickej záťaže. Pasívne cvičenie s pomocou motomedu je pre ňu dôležité. Lekári ho odporúčajú. Preťahujú sa jej svalové skupiny, výborne pôsobí na spazmy.
Prispeli sme sumou 5 000 korún "

Vstupujete na stránky s predajom alkoholu. Prosím potvrďte, že už máte 18 rokov.

Ľutujeme, ale osobám mladším ako 18 rokov alkohol nepredávame.