Tlač

Obchodne podmienky

Internetový obchod ponúka kvalitné, preverené značkové vína renomovaných výrobcov všetkým milovníkom dobrých vín. Nájdete tu preverené kvalitné vína z celej rady hlavných vinárskych oblastí sveta včetne dôležitých informácií o krajinách, regiónoch, kategorizácii, výrobcoch i vínach samotných.

Forma objednávok

Tovar objednaný prostredníctvom internetového obchodu Global Wines je určený iba pre privátne fyzické osoby, koncových zákazníkov a je distribuovaný v rámci Slovenskej republiky. Osobám mladším ako 18 rokov alkohol nepredávame.

Predaj nášho sortimentu mimo územia Českej republiky podlieha príslušným zákonom o spotrebnej dani. Ako podmienka nutná pre zákazníka, ktorý nie je súkromnou osobou alebo ktorý nenakupuje tovar pre vlastnú spotrebu, je na Slovenskú požadovaná registrácia na príslušnom colnom úrade, ktorý Vám vydá povolenie a prípadne aj potvrdenie o zabezpečenie spotrebnej dane.

Objednávky je nutné avízovať faxovou (+420 224 219 923) či elektronickou formou (info@global-wines.cz, janouch@global-wines.cz) na kontaktné miesto společnosti. Termín prijímania objednávok: od 8:30 do 16:30 hod.

V objednávke máte možnosť zvoliť si úhradu:

 • v hotovosti
 • bankovým prevodom
 • platba kartou online

Bankový prevod

Na základe elektronickej objednávky prijde spätne e-mailom automatické potvrdenie Vašej objednávky. Je preverená skladová dostupnost zboží a je vystavená faktúra, ktorú obdrží zákazník pri prevzatí dodávky. Pri zvolení možnosti platby bankovým prevodom Vám pošleme proforma-fakturu s celkovou hodnotou a s uvedením čísla nášho bankového účtu. Tovar Vám bude dodaný po prijatí faktúrovanej čiastky na náš účet. V prípade vypredania skladovej zásoby Vás kontaktujeme a navrhneme náhradnú variantu v dodávke tovaru.
Pokiaľ zákazník uskutoční objednávku faxom a zvolí platbu bankovým prevodom, bude kontaktovaný a bude mu poskytnutá celková hodnota k uskutočneniu platby.

Faktura i dodací list sú súčastou dodavaného tovaru, ktorý je dodán zákazníkovi na uvedenú dodaciu adresu.

Platba kartou online

Kompletné informácie týkajúce sa platby kartou online nájdete tu

Platnosť akčnej ponuky a dopredajových vín

Časová platnosť akciovej ponuky je vyznačená u celkového prehľadu všetkých akcií. U kategórie dopredajových vín platí ponuka do vypredania zásob. V prípade, že kupujúci trvá na uvedenom ročníku, musí túto žiadosť výrazne označiť do poznámok pod objednávkou (podrobnejšie vysvetlenie viz. Trvanlivosť a ročníky vín).

Minimálne množstvo pre objednávku

Minimálne množstvo pre objednávku nie je stanovené, vína je možno objednať bez minimálnej hodnoty nákupu a po jednom kuse.

Ceny

Rozhodná a jediná platná cena tovaru je uvedená v CZK, včetne DPH. Cena uvedená v euro je len indikatívna. Pri prepočte českých korún na euro je použitý kurz ČNB platný vždy k prvému pracovnému dňu v mesiaci dodania. Dátumom dodania sa rozumie deň, v ktorom bola zásielka expedovaná z ČR resp. predaná v ČR tretiemu subjektu na doručenie.

Ceny jednotlivých položiek sú dané aktuálnym cenníkom - katalógom Global Wines, s.r.o., dodávateľ si vyhradzuje právo možnosti ich aktuálnych zmien. Pri výrobkoch sú uvedené 2 kategórie cien platné podľa množstevného odberu:

 • základná cena - pre odbery v množstve do 6.000 CZK s DPH (cca 233 EUR, podla aktuálneho kurzu) platí základná kategória cien uvedená včetne jednotkových indikatívnych cien s DPH.
 • zvýhodněná cena - pre odbery v množstve vyššom než 6.000 CZK s DPH ( cca 233 EUR, podla aktuálneho kurzu) platí kategória zvýhodnených cien uvedená včetne jednotkových indikatívnych cien s DPH.

DPH

Vína a nepotravinárske produkty podliehajú 21% DPH. Potravinárske produkty podliehajú 15% DPH.

Poskytovanie zlav a bonusov

 • bonusový systém Global Wines je k dispozícii výlučne pre registrovaných zákazníkov
 • kompletní informace nájdete na stránke Bonusový systém
 • pri využívaní zliav či výhod v internetovom obchode nie je možná ich kombinácia.

Distribúcia - termíny dodania pre koncového spotrebiteľa

Vína sú distribuované po predošlom potvrdení objednávky prostredníctvom tretieho subjektu, prepravnej spoločnosti (prevádzka prepravnej spoločnosti - v pracovných dňoch od 9:00 do 18:00).

Dodacia lehota je 7 dní po uskutočnení objednávky. Dodávateľ si vyhradzuje právo predĺžiť dodaciu lehotu vo zvláštnych prípadoch vzniknutých vyššou mocou alebo v prípadoch, kedy nebolo z objektívnych príčin možné uskutočniť dodávku v predpokladanom čase. Dodávateľ si vyhradzuje právo odmietnuť objednávku neštandartného či špekulatívneho zloženia a veľkosti.

Limity a zákonné obmedzenia pre objednávky

Veľkosť objednávky pre privátnych koncových zákazníkov sa riadi limitmy, podľa Zákona č. 353/2003 Sb., o spotrebných daniach, určených na predaj vína a liehovín (v rámci EU) pre osobnú spotrebu.

Limity stanovené pre uskutočnenie jednej objednávky v jednej zásielke
- 90 litrov vína (120ks fľiaš vína à 0,75l)
- z toho 60 litrov šumivého vína (80ks fľiaš à 0,75)
- 20 litrov medziproduktov (portské víno, sherry - 80ks fľiaš à 0,75l)
(presné znenie jednotlivých skupín viz. Zákon č.353/2003 Sb., o spotrebných daniach, § 4/3, písm. c, e, f)

Doprava - doručenie tovaru

Doprava na doručovaciu adresu

Doprava tovaru Global Wines je zákazníkom účtovaná na jednu objednávku a na jedno miesto určenia.
Na Slovensku je distribúcia tovaru zabezpečovaná tretím subjektom (prepravnou spoločnosťou), ktorá zákazníkov telefonicky zkontaktuje a doručí tovar do 7 dní od objednávky.
Zároveň v prípade označenia platby v hotovosti, prepravná spoločnosť zaistí jej výber, v prípade označenia platby bankovým prevodom, tovar iba dodá.
I napriek telefonickému upozorneniu nieje možné garantovať presnú hodinu dodania. Balíky sa odvážajú do zberného distribučného centra a podľa vnútorného systému a rozvozových trás ich prepravná spoločnosť následne expeduje.
Je vo vlastnom záujme kupujúceho, aby uviedol aktívne telefonické spojenie a vybral adresu dodania, kde bude v rámci prevádzkovej doby dopravcom zastihnutý.

Z dôvodu zaistenia distribúcie prostredníctvom služieb tretích subjektov sa Global Wines dištancuje od chovania a prístupu zamestnancov týchto subjektov, ktoré nieje možné vždy garantovať.

Osobný odber

Tovar je možné odobrať:

 • v odbernom mieste Uloženka.cz (HeurekaPoint) - Lenardova 1260, Bratislava - Petržalka, provozná doba: 11-19 hodin
 • tovar bude pripravený k vyzdvihnutiu o 5 pracovných dní
 • platí pre odber 18 ks, maximálne možné prostredníctvom Uloženka.cz objednat 36 ks
 • k úhrade tovaru nie je možné použiť platobnú kartu

Pri využití služby odberných miest Uloženka.cz (HeurekaPoint) je účtovaný logistický poplatok 2-4 EUR (podla aktuálneho kurzu a počtu kusov). Pri kombinácii platby prevodom či platbou kartou online a odberu v mieste Uloženka.cz (HeurekaPoint), je tovar do odberného miesta expedovaný až po pripísaní čiastky na náš účet. Zákazník je informovaný SMS a e-mailom o tom, že je jeho zásielka pripravená na prevzatie. Doba na vyzdvihnutie zásielky je 7 dní od doručenia zásielky na adresu odberného miesta. Prevzatie je možné na základe uvedenia čísla zásielky a predložení občianskeho preukazu, kedy je skontrolované meno a priezvisko adresáta.

V prípade akýchkoľvek dotazov či problémov spojených s dopravou nás kontaktujte na:
janouch@global-wines.cz, tel: +420 221 965 217, (pracovné dni 8:30-16:30)

Cena dopravy

Osobní odběr Uloženka.cz (HeurekaPoint) Bratislava, Chorvátska 1

 • dopravné 49 Kč (cca 2 EUR) na 18 ks produktů

Dodání na adresu po celém Slovensku

 • 1-6 ks: 299 Kč /cca 12 EUR (dle aktuální kurzu)
 • 7-12 ks: 399 Kč / cca 15,50 EUR (dle aktuálního kurzu)
 • 13 ks a více: 599 Kč / cca 23,30 EUR (dle aktuální kurzu)
 • Nad 9.000 Kč (cca 350 EUR) - doprava zadarmo

Reklamácia/vrátenie tovaru

V prípade reklamácie nás kontaktujte na: info@global-wines.cz, tel: +420 221 965 253 - 4, alebo janouch@global-wines.cz, tel: +420 221 965 217

Ak kupujete tovar ako súkromná osoba, máte v súlade s § 53 a § 54 Občianskeho zákonníka možnosť odstúpiť od zmluvy do 14 dní od prevzatia tovaru. Ak sa k tomu rozhodnete, odporúčame kontaktovat nás a písomne uviest, že žiadate o odstúpenie od zmluvy s uvedením čísla Vášho účtu pre vrátenie peňazí a dokladu, ktorý preukazuje, že tovar bol nadobudnutý na našom internetovom obchode. V prípade, že ste už tovar prevzal(a), odporúčajme zaslat ho spolu s dokladom o nabudnutí na vlastné náklady na dole uvedenú adresu. Tovar odporúčame zaslať kompletný, nemal by byť poškodený, v stave, v akom ste ho prevzali pri dodávke s priloženým dokladom o kúpi. Tovar by nemal byť zaslaný na dobierku a doporučujeme ho poistiť.

Adresa pre zaslanie tovaru: podľa dohody, kontakt: e-mail: info@global-wines.cz, tel: +420 221 965 253 - 4, (prípadne: Global Wines spol.s.r.o., Václavské náměstí 53, 110 00 Praha 1)


Ak sa zákazník rozhodne zrušit objednávku pred expedíciou, je možné to uskutočniť po dohode s dodávateľom elektronickou formou (info@global-wines.cz), telefonicky (+420 221 965 253 - 4) alebo faxom (+420 224 219 923).
V prípade oprávnenej reklamácie má zákazník právo na náhradu poštovného v nutnej výške. V prípade neoprávnenej reklamácie nemá spotrebiteľ nárok na náhradu svojich nákladov spojených s vybavením reklamácie a súčasne ani predajca nemá nárok na náhradu nákladov, ktoré vznikly na jeho strane (pokiaľ sa zo strany spotrebiteľa nejednalo napr. o opakovanú bezdôvodnú reklamáciu, o ktorej je možné sa domnievať, že sa z jeho strany jednalo o zneužitie práv).
Kúpna cena alebo jej časť bude zákazníkovi vyplatená v najkratšom možnom termíne, najneskôr však do 30 dní po vrátení tovaru.
Doporučujeme, aby si zákazník zkontroloval dodávku ihned pri prevzatí tovaru. Pokiaľ zákazník zistí poškodenie tovaru po prevzatí, má 2 dni na uplatnenie reklamácie odo dňa doručenia tovaru u dodávateľa alebo kurierskej služby.
Pokiaľ zákazník odmietne prijať poškodený tovar, je s ním spísaný reklamačný protokol a ďalšie riešenie reklamácie prebieha v spolupráci s dodávateľom a kurierskou službou s termínom na vyriešenie do 30 dní. Zákazník sa môže o stave reklamácie informovať na e-maili: janouch@global-wines.cz alebo na +420 221 965 217. O výsledku je zákazník informovaný dodávateľom či kurierskou službou telefonicky /elektronickou formou.

Záruka

Po dodání dodávateľ neručí za škody spôsobené nevhodným skladovaním alebo zachádzaním s tovarom zo strany zákazníka. Sú uznané iba prekázateľné senzorické alebo mechanické závady kvality vín, a to pri navrátení väčšiny obsahu fľaše.
Zo strany dodávateľa sú víno skladované v optimálnych podmienkach, čiastočne v klimatizovanom priestore a vďaka vysokej obrátkovosti tovaru je zabezpečená jeho čerstvosť.
Záručná lehota začína bežať prevzatím veci kupujúcim.

Trvanlivosť a ročníky vín

Trvanlivosť jednotlivých druhov vín je individuálna. Optimálnu dobu spotreby a prípadnú dobu archivácie uvádzame u každého vína zvlášť, u likérov je ideálna doba spotreby uvedená na fľaši. U nepotravinárskych produktov (vinárske doplnky - poháre, karafy, bedničky, kazety) sa záručná doba riadi Občianskym zákonníkom a je stanovená na 24 mesiacov.
Kvalitné víno ako prírodný produkt každým rokom zmení ročník, pri širokom sortimente vín môže dochádzať k zmenám rychlejšie, než sa stačí aktualizovať internetová ponuka alebo tlačená prezentácia v katalógu. Pokiaľ dôjde k zmene ročníku v dobe objednávky, je automaticky dodaný ročník následujúci.

Zmeny obchodných podmienok

Platobné, dopravné, reklamačné a termínové podmienky sa riadia platnými obchodnými podmienkami spoločnosti Global Wines, s.r.o. Global Wines, s.r.o. si vyhradzuje právo zmeny cien a ročníkov ponúkaných vín podľa aktuálnej platnej ponuky.
Dodávateľ si vyhradzuje právo obchodné podmienky meniť. Zmenené obchodné podmienky vyhlási vhodným spôsobom na internetových stránkách rovnako ako vo svojich prevádzkach nejmenej mesiac pred nadobudnutím ich platnosti.

Ochrana osobných údajov

Informácie o zákazníkoch sú uchovávané v súlade s platnými zákonmi Českej republiky, a to hlavne podľa zákona o ochrane osobných údajov č. 101/2000 Sb. v znení neskorších dodatkov a predpisov. Slúžia výhradne pre vnútornú potrebu spoločnosti Global Wines, s.r.o. a niesú poskytované tretím osobám. Zákazník môže požiadať o vymazanie osobných údajov z databázy Global Wines e-mailom na adrese: janouch@global-wines.cz alebo telefonicky na +420 221 965 217.

Připojené soubory

 • - (22 kB)
 • - (22 kB)
 • - (22 kB)

Pripravujeme pre Vás nový e-shop. Stránky aktuálne slúžia na prezentáciu, produkty nie je možné objednať.