Zámocké vinárstvo Bzenec sa nachádza v prostredí bzeneckého zámku, postaveného v pseudogotickom slohu. Zámocké pivnice, v ktorých o vína starajú ich skúsení pivniční majstri, zahrňujúceho veľa barikových aj krásnych ručne vyrezávaných sudov rôznych objemov.

Spoločnosť v minulom roku dosiahla trojakého veľkého triumfu. V júni zvíťazila v súťaži Vinárstvo roka 2015, v auguste vyhrala Vinaře roka 2016 a rok zakončila ziskom titulu absolútneho Šampióna Salónu vín 2017.

Veľkého rozmachu dosiahlo bzeneckej vinárstva v 18. a 19. storočí. Písal sa rok 1835, keď enológ rakúskej monarchie nazval Bzenec kráľom moravských vín. V roku 1876 sa v zámockých pivniciach mesta Bzenca vyrobilo prvé šumivé víno v Čechách a na Morave. "Náš sekt, pomenovaný podľa tohto významného roka, je nositeľom všetkých tradičných hodnôt, ktoré na výrobu šumivého vína neodmysliteľne patrí. Používame metódu kvasenie vo fľašiach, sekty nazrávají minimálne po dobu 14 mesiacov a fľaše potom ručne striasame, "opisuje výrobný proces hlavný technológ vinárstva ...

Kolekcia vín Grands Vins d'Alfons Mucha

Rozhodli sme sa Vám ponúknuť kolekciu vín z Českej republiky, ktorá svojim spracovaním patrí medzi dôstojné spoločníkmi malieb Alfonza Muchu. Vína sú starostlivo vyberané, aby svojim výrazom a kvalitou podporila jedinečnosť diel, ktoré majster Alfons Mucha počas svojho života stvoril.

Ego Vin

Táto rada je vlajkovou loďou spoločnosti Zámocké vinárstvo Bzenec a stelesňuje dokonalý výber tých najkvalitnejších polôh a hrozna. Cieľom technológa je vtlačiť do obsahu fľaše to najlepšie, čo jeho pivnica ponúka. Štýl, tradícia, emócie, vášeň i pokora tvorcov sú dušou týchto jedinečných vín.