Obchodne podmienky

Obchodné podmienky spoločnosti Global Wines & Spirits s.r.o.

Zameranie internetového obchodu

Internetový obchod Global Wines & Spirits s.r.o. ponúka kvalitné, preverené značkové vína renomovaných výrobcov všetkým milovníkom dobrých vín. Nájdete tu kvalitné vína z celej rady hlavných vinárskych oblastí sveta, vrátane dôležitých informácií o krajinách, regiónoch, kategorizácii, výrobcoch i vínach samotných.

Tovar objednaný prostredníctvom internetového obchodu Global Wines & Spirits s.r.o. je určený iba pre privátne fyzické osoby, koncových zákazníkov a je distribuovaný v rámci Slovenskej republiky. Global Wines & Spirits s.r.o. je zapísaná v obchodnom registri, vedeného Mestským súdom v Prahe, sp. zn. C 43252. Osobám mladším ako 18 rokov alkohol nepredávame.

Predaj nášho sortimentu mimo územia Českej republiky podlieha príslušným zákonom o spotrebnej dani. Ako podmienka nutná pre zákazníka, ktorý nie je súkromnou osobou alebo ktorý nenakupuje tovar pre vlastnú spotrebu, je na Slovenskú požadovaná registrácia na príslušnom colnom úrade, ktorý Vám vydá povolenie a prípadne aj potvrdenie o zabezpečenie spotrebnej dane.

 • Global Wines & Spirits s.r.o.
 • Václavské náměstí 815/53, Nové Město, 110 00 Praha 1
 • IČ DPH: 4120079711
 • IČ: 610 630 70
 • DIČ: CZ61063070
 • evidenčné číslo: 527441700012, 527432300183
 • bankovní spojení: 2946466169/1100 Tatrabanka

Forma a úhrada objednávok

Vína je možno objednať bez minimálnej hodnoty nákupu a po jednom kuse. Objednávky je nutné avízovať elektronickou formou. Na základe elektronickej objednávky príde späť e-mailom automatické potvrdenie objednávky a je vystavená faktúra, ktorú obdrží zákazník elektronicky na e-mailovú adresu zadanú v objednávke.

V objednávke máte možnosť zvoliť si úhradu:

 • v hotovosti
 • bankovým prevodom
 • platba kartou online

Pri zvolení možnosti platby bankovým prevodom dostane zákazník podklady k platbe v automatickom potvrdení objednávky. Tovar Vám bude dodaný po prijatí faktúrovanej čiastky na náš účet. V prípade vypredania skladovej zásoby Vás kontaktujeme a navrhneme náhradnú variantu v dodávke tovaru.
 

Prevzatie daňového dokladu zákazníkom

Faktúra (daňový doklad) vystavená spoločnosťou Global Wines & Spirits s.r.o. za objednaný tovar je zákazníkovi odoslaná emailom.

Platnosť akčnej ponuky a dopredajových vín

Časová platnosť akciovej ponuky je vyznačená u celkového prehľadu všetkých akcií. U kategórie dopredajových vín platí ponuka do vypredania zásob. V prípade, že kupujúci trvá na uvedenom ročníku, musí túto žiadosť výrazne označiť do poznámok pod objednávkou.

Ceny

Rozhodná a jediná platná cena tovaru je uvedená v EUR, včetne DPH. Pri prepočte českých korún na euro je použitý kurz ČNB platný vždy k prvému pracovnému dňu v mesiaci dodania. Dátumom dodania sa rozumie deň, v ktorom bola zásielka expedovaná z ČR resp. predaná v ČR tretiemu subjektu na doručenie.

Ceny jednotlivých položiek sú dané aktuálnym cenníkom - katalógom Global Wines & Spirits s.r.o., dodávateľ si vyhradzuje právo možnosti ich aktuálnych zmien. Pri výrobkoch sú uvedené 2 kategórie cien platné podľa množstevného odberu:

 • základná cena - pre odbery v množstve do cca 300 EUR s DPH (cca 7.200 Kč), podla aktuálneho kurzu
 • zvýhodněná cena - pre odbery v množstve vyššom než 300 EUR s DPH (cca 7.200 Kč) podla aktuálneho kurzu

DPH

Vína a nepotravinárske produkty podliehajú 20% DPH.

Distribúcia - termíny dodania pre koncového spotrebiteľa

Vína sú distribuované po predošlom potvrdení objednávky prostredníctvom tretieho subjektu, prepravnej spoločnosti (prevádzka prepravnej spoločnosti - v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00).

Dodacia lehota je 5 dní po uskutočnení objednávky. Dodávateľ si vyhradzuje právo predĺžiť dodaciu lehotu vo zvláštnych prípadoch vzniknutých vyššou mocou alebo v prípadoch, kedy nebolo z objektívnych príčin možné uskutočniť dodávku v predpokladanom čase. Dodávateľ si vyhradzuje právo odmietnuť objednávku neštandartného či špekulatívneho zloženia a veľkosti.

Limity a zákonné obmedzenia pre objednávky

Veľkosť objednávky pre privátnych koncových zákazníkov sa riadi limitmy, podľa Zákona č. 353/2003 Sb., o spotrebných daniach, určených na predaj vína a liehovín (v rámci EU) pre osobnú spotrebu.

Limity stanovené pre uskutočnenie jednej objednávky v jednej zásielke
- 90 litrov vína (120 ks fľiaš vína à 0,75l)
- z toho 60 litrov šumivého vína (80 ks fľiaš à 0,75)
- 20 litrov medziproduktov (portské víno, sherry - 80 ks fľiaš à 0,75l)
(presné znenie jednotlivých skupín viz. Zákon č.353/2003 Sb., o spotrebných daniach, § 4/3, písm. c, e, f)

Doprava a doručenie tovaru

Doprava

Doručenie tovaru od 8:00 do 17:00 hodin - doprava je zabezpečovaná prostredníctvom kuriérnej služby na jedno miesto určenia, s telefonickým kontaktom zákazníka, zabezpečením výberu hotovosti. Pri objednávke vyššej než 200 EUR vr. DPH je doprava zadarmo, pri objednávke nižšej ako 200 EUR vr. DPH je účtované dopravné:

 • 1 - 12 ks: cca 13 - 14 EUR (podľa aktuálneho kurzu)
 • 13 - 24 ks: cca 18 -19 EUR (podľa aktuálneho kurzu)
 • 24 a viac: cca 23 - 24 EUR (podľa aktuálneho kurzu)

I napriek telefonickému upozorneniu nieje možné garantovať presnú hodinu dodania. Balíky sa odvážajú do zberného distribučného centra a podľa vnútorného systému a rozvozových trás ich prepravná spoločnosť následne expeduje. Je vo vlastnom záujme kupujúceho, aby uviedol aktívne telefonické spojenie a vybral adresu dodania, kde bude v rámci prevádzkovej doby dopravcom zastihnutý.

Z dôvodu zaistenia distribúcie prostredníctvom služieb tretích subjektov sa Global Wines & Spirits s.r.o. dištancuje od chovania a prístupu zamestnancov týchto subjektov, ktoré nieje možné vždy garantovať.

Osobný odber

Tovar je možné osobne vyzdvihnúť v sieti odberných miest Zásielkovňa. Vyčkajte na SMS správu o tom, že máte tovar pripravený na odber.

Pri využití služby odberných miest Zásielkovňa.sk je účtovaný logistický poplatok 3,70 Eur (do 5 kg) alebo 7,40 Eur (5 - 10 kg). Pri kombinácii platby prevodom a odberu v miestach Zásielkovňa.sk, je tovar do odberného miesta expedovaný až po pripísaní čiastky na náš účet. Zákazník je informovaný SMS a e-mailom o tom, že je jeho zásielka pripravená na prevzatie. Doba na vyzdvihnutie zásielky je 7 dní od doručenia zásielky na adresu odberného miesta. Prevzatie je možné na základe unikátneho hesla zaslaného Zásielkovňou.

V prípade akýchkoľvek otázok či problémov spojených s dopravou nás kontaktujte na eshop@g-w-s.cz alebo na tel. +420 221 965 219 (pracovné dni 8:30-16:30).

Reklamácia/vrátenie tovaru

V prípade reklamácie nás kontaktujte na: eshop@g-w-s.cz, tel: +420 221 965 219.

Ak kupujete tovar ako súkromná osoba, máte v súlade s § 53 a § 54 Občianskeho zákonníka možnosť odstúpiť od zmluvy do 14 dní od prevzatia tovaru. Ak sa k tomu rozhodnete, odporúčame kontaktovat nás a písomne uviest, že žiadate o odstúpenie od zmluvy s uvedením čísla Vášho účtu pre vrátenie peňazí a dokladu, ktorý preukazuje, že tovar bol nadobudnutý na našom internetovom obchode. V prípade, že ste už tovar prevzal(a), odporúčajme zaslat ho spolu s dokladom o nabudnutí na vlastné náklady na dole uvedenú adresu. Tovar odporúčame zaslať kompletný, nemal by byť poškodený, v stave, v akom ste ho prevzali pri dodávke s priloženým dokladom o kúpi. Tovar by nemal byť zaslaný na dobierku a doporučujeme ho poistiť.
Adresa pre zaslanie tovaru: podľa dohody, kontakt: e-mail: eshop@g-w-s.cz, tel: +420 221 965 217 alebo +420 221 965 219, (prípadne: Global Wines & Spirits s.r.o., Václavské náměstí 53, 110 00 Praha 1)

Ak sa zákazník rozhodne zrušit objednávku pred expedíciou, je možné to uskutočniť po dohode s dodávateľom elektronickou formou (eshop@g-w-s.cz) alebo telefonicky (+420 221 965 219).
V prípade oprávnenej reklamácie má zákazník právo na náhradu poštovného v nutnej výške. V prípade neoprávnenej reklamácie nemá spotrebiteľ nárok na náhradu svojich nákladov spojených s vybavením reklamácie a súčasne ani predajca nemá nárok na náhradu nákladov, ktoré vznikly na jeho strane (pokiaľ sa zo strany spotrebiteľa nejednalo napr. o opakovanú bezdôvodnú reklamáciu, o ktorej je možné sa domnievať, že sa z jeho strany jednalo o zneužitie práv).
Kúpna cena alebo jej časť bude zákazníkovi vyplatená v najkratšom možnom termíne, najneskôr však do 30 dní po vrátení tovaru.
Doporučujeme, aby si zákazník zkontroloval dodávku ihned pri prevzatí tovaru. Pokiaľ zákazník zistí poškodenie tovaru po prevzatí, má 2 dni na uplatnenie reklamácie odo dňa doručenia tovaru u dodávateľa alebo kurierskej služby.
Pokiaľ zákazník odmietne prijať poškodený tovar, je s ním spísaný reklamačný protokol a ďalšie riešenie reklamácie prebieha v spolupráci s dodávateľom a kurierskou službou s termínom na vyriešenie do 30 dní. Zákazník sa môže o stave reklamácie informovať na e-maili: eshop@g-w-s.cz alebo na +420 221 965 219. O výsledku je zákazník informovaný dodávateľom či kurierskou službou telefonicky/elektronickou formou.

Mimosúdne riešenie spotrebiteľských sporov

Predávajúci, v súlade s ust. § 14 zákona č. 634/1992 Zb. o ochrane spotrebiteľa, informuje spotrebiteľov o možnosti riešiť spory, vyplývajúce zo zmlúv uzavretých s predávajúcim, prostredníctvom subjektu mimosúdneho riešenia spotrebiteľských sporov, ktorým je Slovenská obchodná inšpekcia (www.soi.sk), so sídlom Bajkalská 21/A, 827 99 Bratislava.

Záruka

Po dodaní dodávateľ neručí za škody spôsobené nevhodným skladovaním alebo zaobchádzaním s tovarom zo strany zákazníka.

Sú uznané iba preukázateľné senzorické závady kvality vín, a to pri navrátení väčšiny obsahu fľaše. Zároveň nie je možné reklamovať závady vín po viacročnom uskladnení u zákazníka alebo vady spôsobené vekom pri nákupe už fľaškovo zrelých vín) napríklad u starých ročníkov Bordeaux vín a vín z Burgundska. Zo strany dodávateľa sú víno a destiláty skladované v optimálnych podmienkach, čiastočne v klimatizovanom priestore a vďaka vysokej obrátkovosti tovaru je zaistená jeho čerstvosť. Záručná lehota začína plynúť prevzatím veci kupujúcim.

Trvanlivosť a ročníky vín

Trvanlivosť jednotlivých druhov vín je individuálna. Optimálnu dobu spotreby a prípadnú dobu archivácie uvádzame u každého vína zvlášť, u likérov je ideálna doba spotreby uvedená na fľaši. U nepotravinárskych produktov (vinárske doplnky - poháre, karafy, bedničky, kazety) sa záručná doba riadi Občianskym zákonníkom a je stanovená na 24 mesiacov.
Kvalitné víno ako prírodný produkt každým rokom zmení ročník, pri širokom sortimente vín môže dochádzať k zmenám rychlejšie, než sa stačí aktualizovať internetová ponuka alebo tlačená prezentácia v katalógu. Pokiaľ dôjde k zmene ročníku v dobe objednávky, je automaticky dodaný ročník následujúci.

Zmeny obchodných podmienok

Platobné, dopravné, reklamačné a termínové podmienky sa riadia platnými obchodnými podmienkami spoločnosti Global Wines & Spirits s.r.o. Dodávateľ si vyhradzuje právo zmeny cien a ročníkov ponúkaných vín podľa aktuálnej platnej ponuky.

Global Wines & Spirits s.r.o. si vyhradzuje právo obchodné podmienky meniť. Zmenené obchodné podmienky vyhlási vhodným spôsobom na internetových stránkách rovnako ako vo svojich prevádzkach nejmenej mesiac pred nadobudnutím ich platnosti.

Ochrana osobných údajov

Informácie o zákazníkoch sú uchovávané v súlade s platnými zákonmi Českej republiky, a to hlavne podľa zákona o ochrane osobných údajov č. 101/2000 Sb. v znení neskorších dodatkov a predpisov. Slúžia výhradne pre vnútornú potrebu spoločnosti Global Wines & Spirits s.r.o. a niesú poskytované tretím osobám. Zákazník môže požiadať o vymazanie osobných údajov z databázy Global Wines e-mailom na adrese: eshop@g-w-s.cz alebo telefonicky na +420 221 965 219.