Svetovo najobľúbenejší rum je charakteristický svojou ľahkosťou, jemnú a suchú chuťou. Vďaka svojej jemnosti inšpiroval koktejlové priekopníkmi na Kube k tvorbe legendárnych koktailov ako sú Mojito, Cuba Libre, Daiquiri a Piňa Colada.

Zakladateľ spoločnosti Bacardi, Don Facundo Bacardi, sprevádzkoval prvé pálenicu už v roku 1862 v meste Santiago de Cuba. Spoločnosť sa postupom času rozrástla na celosvetovo uznávaný rodinný podnik a Bacardi Superior Rum sa stal súčasťou kubánskej národnej pýchy.

Expanzia mimo Kubu potom nastala v roku 1910, kedy spoločnosť Bacardi urobila svoj prvý krok do zahraničia vybudovaním pobočky v Barcelone, blízko Sitges (rodné mesto Dona Facunda Bacardi Massóa). Tento krok upevnil status spoločnosti Bacardi ako prvý kubánskej nadnárodnej spoločnosti. Avšak výroba samotného rumu pokračovala exkluzívne na Kube.

Situácia sa skomplikovala v roku 1960, kedy bol všetok majetok spoločnosti na Kube skonfiškovaný, a to bez akejkoľvek finančnej kompenzácie. To však nebola jediná nepríjemnosť, s ktorou sa rodina Bacardi musela v histórii vysporiadať. Počas ôsmich generácií zažili okrem iného tri štátne prevraty, tri veľké zemetrasenia, takmer päťdesiat rokov vyhnanstva, šesť rokov pod vojenskou okupáciou na Kube, štrnásť rokov občianskej vojny, štyri zničujúce požiare vlastných destiléren a mnoho ďalších udalostí.

Vďaka sile a odhodlanie všetky nástrahy prežili a dnes je Bacardi v Rumové segmente celosvetovou jednotkou a neoddeliteľnou súčasťou kvalitných koktailov. Dnes je Bacardi držiteľom viac ako 550 cien za kvalitu, chuť a výrobné inovácie.

Symbol netopiera je neoddeliteľnou súčasťou loga Bacardi. Túto ikonu vytvorila manželka Dona Facundo, ktorú inšpirovali netopiere, ktorí žili pod krovom prvý pálenice Bacardi. Netopier pre miestne indiánmi stelesňoval držiteľa všetkého kultúrneho blahobytu a pre Španielov bol symbolom dobrého zdravia, šťastia a rodinnej pohody.