V Bodega Caro sa spája umenie rodiny Baron de Rothschild - Lafite a argentínske vinohradníckej rodiny Catena. Rodina Catena vyrába v Argentíne vína už po tri generácie a má veľké skúsenosti s miestnymi podmienkami i s pestovaním odrody Malbec.

Vinárstvo Rothschild tu prispieva svojimi bohatými skúsenosťami s odrodou Cabernet Sauvignon. Prvá myšlienka na spojenie úsilia pri výrobe vína vznikla v roku 1988. Veľmi skoro potom sa začalo profilovať vinárstvo Bodega Caro

Cesta vinárstva nebola nijako jednoduchá. Odborníci neprikladali váhu tomuto spojeniu a tvrdili, že terroir nie je bohatý a nijako jedinečný pre vytvorenie kvalitných vín. Ich hypotézy nezmenil ani fakt, že boli pozvaní enologové od tak známej vinárskej rodiny, akou je Lafite Rothschild. Vinári nič neuponáhľali a prvé víno Caro bolo uvedené na trh až v roku 2002 (ročník 2000), kedy podľa vinára mali vinice ideálny vek, aby plodili dostatočne koncentrované hrozno.

Hrozno pochádza z vinohradov, ktoré sa nachádzajú v nadmorskej výške medzi 800 až 1 400 metrov a ich vek sa pohybuje medzi 20 až 30 rokmi. Veľký úspech vína Caro umlčal kritikov a viedol k rozhodnutiu vyrábať ďalšie víno Amancaya - prvý ročník bol 2003. Aj napriek tomu, že je vinárstvo pomerne mladé, nedá sa vďaka vplyvu rodiny Rothschild pochybovať o kvalite tu vyrábaných vín.