Jacques & François Lurton SA je mladá a ambiciózna spoločnosť založená synmi André Lurtona - renomovaného obchodníka a producenta z Bordeaux (Château Bonnet, Dauzac, La Louviere i.).

Obaja bratia využili svoje skúsenosti a postupne začali s produkciou vín v ďalších svetových oblastiach. Okrem Francúzska je to Španielsko, Chile, Austrália, Uruguay, ale hlavne Argentína.

V roku 1992 spoločnosť zakúpila 300 hektárov v regiónoch Tunuyan a Barancas, južne od argentínskej Mendozy, a postupne začala s výrobou vín, ktorá zožala veľký medzinárodný ohlas. Tieto vína sa ďalej úspešne umiestňujú vo svetových súťažiach, a to najmä v posledných rokoch.

Napriek všeobecnému technologickému pokroku mnohých výrobcov vín na celom svete nemajú vína vždy vyrovnanú kvalitu a spotrebitelia si tak nemôžu byť celkom istí výberom. Jacques a François Lurton sa snaží túto neistotu prekonať, a tak vytvorili pôsobivú kolekciu vín z rozmanitých častí sveta. Každé s vlastným štýlom, vybrané z najlepších možných "terroir". Vína sú vyrobené pod vedením vlastného tímu enológov a ponúkajú znamenitú hodnotu vzhľadom k cene.