Canevel je malebné vinárstvo, ktoré sa nachádza na jednom z niekoľkých vrcholkov mestečka Valdobbiadene, srdce celosvetovo známeho Prosecca di Valdobbiadene DOC.

Vinárstvo bolo založené v roku 1979. V tom roku pán Mario Caramel, významný výrobca vínnych octov a obchodník s vínom z Oderzo spoločne s vinárskym expertom Robertom de Lucchim otvorili malú pivnicu blízko kostola Svätého Štefana priamo vo Valdobiadenne, s cieľom vyrábať vznešená vína kopírujúci tunajšie terroir .

Názov spoločnosti vychádza z miestneho dialektu a znamená "malá pivnica". Dôkazom toho je aj na túto oblasť výrazne nižšia produkcia ako u konkurenčných vinárstev a každoročné uvádzanie ročníka a počtu produkovaných fliaš na etiketách vín, aj keď to taliansky vinársky zákon nevyžaduje.

Poctivá a tradičná výroba šumivých vín určených výhradne pre kvalitné gastronomické podniky, vinotéky a privátnu klientelu je zaručená enológom a majiteľom v jednej osobe. Môžete si byť takmer istí, že sa s týmito vysoko kvalitnými vínami v žiadnom supermarkete nestretnete.