Château Beychevelle

Prestížne vinárstvo, ktoré bolo po niekoľko storočí zabudnuté. Je niekoľko teórií, ako Château Beychevelle získalo svoj ​​názov. Pravdepodobne ide o francúzsky preklad výrazu "stiahnuť plachty" teda "Beche Velle".

História tohto château siaha až ku starovekému vojvodstvu Lamarque, súčasťou ktorého bolo "Bayssevelle". V roku 1661 vojvoda d `Epernon umiera a časť jeho majetku je štátom zabavená na pokrytie jeho dlhov. V roku 1674 získava území dnešného Beychevelle vojvoda z Rendan. V 17. a 18. storočiu zmenil zámok viackrát svojho majiteľa. V roku 1757 sú zaznamenané prvé pokusy o výrobu vína - to za pomoci 3 lisov a 13 sudov. Zámok v tej dobe vlastnil markíz François-Etienne de Brassiere.

Po francúzskej revolúcii zámok opäť často menil majiteľa av roku 1825 ho získava Pierre-Francois Guestier. V tej dobe už malo château 250 hektárov viníc. Aj on bol však nútený v roku 1874 zámok predať. V súčasnej dobe je château vo vlastníctve japonskej spoločnosti Suntory. Elegance zámku s jeho klasickou architektúrou, vybudovanom v štýle Ľudovíta XV., ho radí medzi drahokamy v korune regiónu Médoc. Aktuálna rozloha zámku je 250 hektárov, kde 90 hektárov je vysadené vinicami. Použité sú odrody Cabernet Sauvignon 62%, Merlot 31%, Cabernet Franc 5% a Petit Verdot 2%. Priemerný vek viníc je 25 rokov.