Château de L'Hospital

Château de L'Hospital leží, rovnako ako ďalšie veľká Bordeaux vína, v srdci regiónu Graves - v malom meste Portets, ležiacom 15 km južne od Bordeaux. Graves (názov regiónu je odvodený od tunajšieho štrkového podložia) sa nachádza na ľavom brehu rieky Garonne. Takmer celý región je v kategórii AOC.

Samotné vinárstvo ťaží predovšetkým z bohatej, úspešnej histórie a kvalitných podmienok pre pestovanie vína. Nádherný, od roku 1973 pamiatkovo chránený, neoklasicistická zámok, ktorý v roku 1780 postavil Jacques de l'Hospital (bol kráľovým radcom), je samotným svedectvom histórie. Vinárstvo dlho patrilo rodine Lacaussade, dnes však patrí rodine Lafregette (vlastné aj Château Loudenne a Château de Rouillac) a rozkladá sa na 17 hektároch.

Rodina Lafragette je známa vinárskemu svetu predovšetkým z regiónu Cognac, kde pôsobí už od roku 1814. Snahou majiteľov vždy bolo vytvoriť víno, ktoré odráža skutočné vlastnosti regiónu a príslušného ročníka. Výsledné vína sú ozajstným pôžitkom pre všetkých milovníkov vín. Napriek tomu, že v Graves sú 2/3 pestovaných hrozna biele, v Château de L'Hospital sa pestuje 80% hrozna pre červené a 20% pre biele vína. Vinice sú na vápencovom podloží obsahujúcom rozlične veľké kusy štrku a kriedy.