Château sa nachádza priamo v srdci regiónu Provence a je jedným z najstarších v regióne (zmienky už v 12. storočí). Súčasnú podobu, inšpirovanú vilami v Toskánsku, dostal zámok v polovici 19 storočia.

Súčasný majiteľ, Sacha Lichine, kúpil zámok v roku 2006. Dnes k nemu patrí 44 hektárov viníc, celková rozloha pozemkov je potom takmer 270 hektárov. Hlavnou tu pestovanou odrodou je Grenache, nasledovaná odrodou Vermentino. Ďalšími potom sú Cinsault, Merlot, Mourvèdre, Syrah a Tibouren.

Zámok je povestný svojimi starými vinicami Grenache - niektoré sú až 90 rokov staré. Začiatkom tisícročia bolo ružové víno len na okraji záujmu - to sa v posledných rokoch dramaticky zmenilo. Prispela k tomu aj vína z Château d'Esclans.

Dnes sa vyvážajú do viac ako 100 krajín sveta a celá produkcia predstavuje až 20% celkovej výrobnej kapacity ružových vín z Provence. Zvlášť Whispering Angel, bestseller zo sortimentu Château d'Esclans, zmenil vnímanie celej kategórie a toto víno je dnes stelesnením životného štýlu - s výrazným vplyvom hlavne na trhu v USA.

Najväčší vinárska aplikácia Vivino (35 miliónov užívateľov) zvolila Whispering Angel jedným z najlepších vín sveta na Wine Style Awards 2019.