Château Latour je jednou zo štyroch médockých usadlostí, ktorým bola pri legendárnej Bordeauxské klasifikácii vín v roku 1855 priznaná kategórie premier cru. Vinárstvo sa nachádza v najjužnejšej časti obce Pauillac v Médoc.

Dominantou slávneho château je stredoveká veža Saint-Lambert, ktorá bola postavená v druhej polovici 14. storočia a podľa ktorej toto château dostalo svoje meno. Táto veža s cimburím korunovaná postavou heraldického leva je dodnes vznešeným a nadčasovým emblémom vinárstva.

V priebehu storočnej vojny bola veža francúzsku pevnosťou, ktorá padla do rúk Britov. Tí ju ovládali až do svojej kapitulácie v roku 1453. V roku 1787 objavuje kvalitu tohto vína aj budúci americký prezident Thomas Jefferson. V tej dobe stál už sud vína 20x toľko, ako sud priemerného Bordeaux. Zásadná udalosť pre dediča zakladateľskej rodiny prišla v roku 1963, kedy predali väčšinový podiel Pearson Group.

Na jar tohto roku sa château rozrástlo o ďalších 12 ha viníc, z ktorých sa začalo vyrábať "druhé víno" Les Forts de Latour. V roku 1964 začínajú, ako jedni z prvých v regióne Médoc, s modernou technológiou výroby - s riadeným kvasením v nerezových tankoch. V priebehu nasledujúcich 30 rokov sa vlastnícke vzťahy v château niekoľkokrát menili, ako v roku 1993 obchodný magnát Pinault vrátil vlastníctva do francúzskych rúk.