Chateau Ste Michelle

Toto vinárstvo vzniklo už v roku 1912 a bolo jedným zo zakladajúcich členov družstva "Amerických pestovateľov viniča" a Chateau Ste Michelle sa stalo hlavným pilierom produkcie. Majitelia vždy preferovali pestovanie hrozna prírodnou klasickou cestou za použitia európskych, hlavne francúzskych postupov.

Chateau Ste Michelle je jedným z mála prémiových vinárstva, ktoré pod sebou združuje ostatných výrobcov, z ktorých sa každý úzko špecializuje buď iba na biela alebo červené vína. Tento netradičný prístup je dielom skvelého enológa Boba Bertheau. Kým všetky vinice Columbia Crest sa nachádzajú na suché a slnečné východnej strane pohoria Cascade, Bertheau preferuje biele vína z Woodinville, blízko Seattlu, kde je podnebie skôr chladné a podobné Burgundsku.

Opakom sú červenávína z Kanoe Ridge Estate vo východnom Washingtone, kde slnko dodáva hroznu potrebnú zrelosť a guľatosť. Chateau St. Michelle si zakladá ako na svojich vynikajúcich vínach z Merlot a Cabernet Sauvignon, tak na - pre túto oblasť - netradičné odrode Riesling. Pre zdokonalenie spracovanie tejto odrody prizvali z Nemecka slávneho Dr. Loosen, ktorý spolupracoval na zakladanie nových vinohradov a konečnom spracovaní Riesling s názvom Eroica.