Dom Pérignon bol v 17. storočí benediktínsky mních, ktorý vstúpil do dejín ako osoba, ktorá "vynašla" šampanské. Prvý ročník Dom Perignon bol uvedený na trh v roku 1937.

Richard Geoffroy - tvorca Dom Perignon

"Moët & Chandon Dom Pérignon Cuvée" je prvé luxusné šampanské modernej doby a zároveň jedným z vrcholných produktov novodobého marketingu. Za jeho výrobou dnes zodpovedá práve Richard Geoffroy. Je potomkom vinárskej rodiny, ktorá sa vinohradníctvu v Cote des Blanc venuje už niekoľko generácií. Narodil sa v samom centre Champagne v roku 1954 v mestečku Vertus, obklopenom vinicami Chardonnay.

Napriek svojej predurčenej kariére vo vinárskom svete vyštudoval medicínu, doktorát zložil v roku 1982. Až následne sa vrátil k svojim koreňom a vyštudoval École Nationale d'OEnologie v Remeši. Dnes neľutuje svoje rozhodnutie vzdať sa medicíny, skôr sa sám čuduje, že svet vína nebol jeho prvou voľbou. Svoju druhú kariéru začal v Napa Valley, pracoval tu ako technický poradca v Domaines Chandon a bol akousi spojkou medzi Champagne a vinári z Nového Sveta.

Hlavným enológom v Dom Perignon bol jmenovaný v roku 1990. Od tej doby určuje osud tohto legendárneho vína. Ako jeho tvorca nesie osobnú zodpovednosť za tento medzinárodný symbol toho najlepšieho z Champagne. On tiež rozhoduje o tom, či deklarovať daný ročník ako "Vintage" alebo nie. A ako sa vyrovnal s takou zodpovednosťou? Hovorí k tomu: "Práca sa nesmie stať posadnutosťou, tá by sa mohla stať prekážkou. Dôležitá je oddanosť, ktorá pôsobí ako najefektívnejší protilátka na stres ".