Vinárstvo Faiveley založil v roku 1825 za vlády Ľudovíta XIV. Pierre Faiveley. Počas 6 generácií sa vinárstvo neustále rozrastalo. Dnes je najväčším vlastníkom pôdy v Bourgogne - vlastní 120 hektárov, 5 zo 6 fliaš, ktoré predá, pochádzajú z jeho vlastných vinohradov.

Posledným vlastníkom firmy je Erwan Faiveley, už 7. generácia tohto slávneho vinárskeho mena. Pri výhradne ručnom zberu hrozna, kedy na kríkoch dozreje maximálne 6 - 8 hroznov, sa hľadí predovšetkým na kvalitu - nie na kvantitu. Hrozno sa spracováva v Nuits-Saint-Georges av Mercurey. Po 15 až 18 mesiacoch sú vína pripravená na fľaškovanie.

Mnoho červených vín v najvyšších kategóriách sa pred fľaškovaním nefiltruje - vďaka tomu Pinot Noir ukazuje to najlepšie. Ich koncentrovanosť a plnosť sú len veľmi ťažko porovnateľné. Vína od Faiveley by mala byť neoddeliteľnou súčasťou vínnych lístkov alebo súkromných pivníc. Svetový ohlas tohto vinárstva vyviera predovšetkým z pevných vlastníckych koreňov tých najprestížnejších apelácie Burgundska.

Produkty Domaine Faiveley