Rodina, ktorá patrí k najdôležitejším vinárskym dynastiím v údolí rieky Loiry, sa venuje pestovaniu a výrobe vína už osem generácií - od roku 1790. Vinice ťažia z vynikajúcej polohy a priaznivej mikroklímy zjemňované blízkosťou rieky.

André Saget bol jedným z prvých, kto začiatkom dvadsiatych rokov minulého storočia začal vyrábané víno stáčať do fliaš. Jeho syn Guy, otec terajších vlastníkov Jean-Louisa a Christiana, skončil o 40 rokov neskôr definitívne s predajom hrozna a kompletnú produkciu začal spracovávať sám.

Guy Saget zomrel pri práci v roku 1972. Jean-Louis odložil plány na svoju hudobnú kariéru a prevzal riadenie podniku. Vtedy dosahovala rozloha viníc len 5 hektárov. Jean-Louis sa prejavil ako prezieravý manažér. Postupne odovzdával starostlivosť o vinice bratovi a sám sa venoval predaju vín.

Vďaka ropnej kríze v roku 1974 klesla cena viníc v okolí Val de Loire na novodobe historické minimum. Jean-Louis neváhal a začal skupovať vinice v najlepších častiach regiónu. Charakter vín sa začal veľmi rýchlo zlepšovať a vinárstvo začalo exportovať svoje vína najprv do Anglicka a Nemecka a potom do celého sveta. Dnes je priemerný vek viníc dvadsať rokov a vinice sú vysadené výhradne odrodou Sauvignon blanc.