Ako už názov napovedá, Domäne Wachau je historicky veľmi spätý s regiónom Wachau. Takmer 440 hektárov viníc je spravované členmi družstva. Tunajšie vinohrady sa nachádzajú na strmých terasách, podopreté sú z veľkej časti starými kamennými múrmi. Tieto steny sú nevyhnutnou súčasťou tunajšieho terroir.

Múry boli postavené ručne z miestneho kameňa a sutiny suchou cestou, bez použitia maltových zmesí. Preto sú súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Domäne Wachau je tiež členom asociácie Vinea Wachau Nobils Districtus, kontrolujúci kvalitu vín v tomto regióne.

Hrozno pochádza výhradne z vlastných viníc. Najdôležitejšie odrodou je pre tohto výrobcu Veltlínske zelené, ktoré zaberá 55% plochy všetkých viníc. Táto odroda získala medzinárodné uznanie ako jedna z najdôležitejších svetových bielych odrôd. Dôležitou odrodou je tiež Riesling. Žiadny iný vinársky región v Rakúsku sa nemôže pochváliť vyšším podielom Rizlingu rýnskeho na celkovej rozlohe viníc. Tu tvoria takmer 18%.

Ďalšími odrodami sú Neuburger, Rivaner, Pinot Blanc, Chardonnay a Muskateller. Modré odrody tvoria iba 9% - Blauer Zweigelt, St. Laurent a Pinot Noir. Domäne Wachau patrí medzi najväčšie vinárstva v Rakúsku. Vyrába vína iba najvyššej kvality v kategóriách Steinfeder, Federspiel a Smaragd a odborníci ho radia medzi TOP 10 najlepších výrobcov bielych vín v Rakúsku.

Produkty Domäne Wachau