Ferrari je vedúcou vinárstvo Taliansko preslávené výrobou šumivých vín klasickou metódou. Proces výroby je v súlade s prísnymi pravidlami nastavenými zakladateľom Giuly Ferrarim, ktoré sú dnes základnými regulačnými princípmi kategórie Trento D.O.C.

Na výrobu vín Ferrari sa používajú iba hrozno vypestované v regióne Trentino - presnejšie hrozno z najlepších polôh vinohradov kategórie Trento D.O.C. O Trentine sa dá povedať, že ohromuje a fascinuje svojou rozmanitosťou a kontrasty terénu, farieb a teplôt. Jednou z najdôležitejších je odroda Chardonnay, pre ktorú sú tu ideálne podmienky - vďaka teplotným rozdielom medzi dňom a nocou v období dozrievania získava dokonalú vôňu a arómu.

Hrozno sú po zbere veľmi jemne lisované. Do vylisovanej šťavy sa pridajú kvasinky a prebieha prvá fermentácia, ktorá dáva výslednému vínu charakteristickú arómu. Druhotná fermentácia nasleduje po pridaní tirážneho likéru do už naláhvovaného vína. Fľaše sú potom uložené na 2 až 10 rokov do pivnice - podľa druhu výsledného vína. Potom je proces ukončený remuáží a doplnenie fľaše expedičný likér - ten dodáva výslednému vínu jeho finesu a podčiarkuje jeho individuálny charakter.

Ferrari a Lunelli - dve mená, jeden príbeh

História vinárstva Ferrari je spojené s menom Giulio Ferrari a jeho snom vyrobiť víno inšpirované kvalitou Champagne vín. Giulio bol skúsený a veľmi starostlivý enológ, ktorý vyštudoval vinársku školu v Montpellier. Už od začiatku v roku 1902 vyrába extrémne limitované množstvo vín za nadštandardné ceny.

Aj napriek vysoké ceny však nie je schopný kryť dopyt milovníkov šumivých vín. V roku 1952 prevzal od Giulia vinárstva Bruno Lunelli - majiteľ najznámejšieho vínneho baru v Trentine - ktorý pokračoval v začatom úsilí až do svojej smrti.

Vďaka pracovnému úsiliu a vrodenému obchodnému talentu zvýšil produkciu až na 100 tisíc fliaš ročne. Jeho synovia Gino, Franco a Mauro od roku 1962 prevzali kontrolu nad vinárstvom a od roku 2005 pravnúčatá Marcello, Matteo a Camilla pokračujú vo viac ako sto rokov staré tradíciu. Sú treťou generáciou vinárov, ktorí vedú spoločnosť so zdravým rešpektom k histórii rovnako ako s jasnou predstavou o budúcnosti.

Ich cieľom je udržať si prestíž popredného talianskeho producenta šumivých vín vyrobené klasickou metódou a patriť do TOP 10 sveta. Ferrari dnes nie je iba úspešnou vinárskou značkou - stalo sa medzinárodná legendou talianskeho vinárstva.