Vinárstvo Firriato bolo založené v roku 1985 a veľmi rýchlo si získalo pozornosť vinárskych nadšencov aj odborníkov. Rozkladá sa v centre Sicílie, regiónu s najhustejšou sieťou viníc v celom Taliansku, neďaleko mesta Trapini. Hlavnými strojcami úspechu sú Salvatore a Vinzia Di Gaetano - ich podnikateľské nadšenie, húževnatosť a odhodlanosť.

Vinice majú rozlohu viac ako 300 hektárov s prevládajúcim ílovitých podložím. Leží vo výške 150 až 400 m n.m. Filozofiou vinárstva je vyrábať typická vína z tradičných sicílskych odrôd s využitím ich maximálneho potenciálu (Grillo, Catarrato, Ansonica, Nero d'Avola pod.) Samozrejme sa tu využíva aj medzinárodných odrôd, ako Chardonnay, Syrah a Merlot, vhodných aj pre sicílskej prostredia.

Kvalitu vín zaručuje tiež spolupráca s vinárskymi konzultantmi z Austrálie a Nového Zélandu v spolupráci s winemakrom Firriato Giuseppe Pellegrinim. Výsledkom sú zaujímavé vína veľmi dobré hodnoty. Produkcia vinárstva sa z 300 000 fliaš ročne v roku 1994 zvýšila na 4 milióny v roku 2004 pri zachovaní vysokého štandardu. Motívy a charakter regiónu možno nájsť ako na vinetách, tak v obsahu každej fľaše. Sprostredkovaný zážitok zo slnečnej Sicílie!