Freixenet je najslávnejším výrobcom sektu typu Cava v Španielsku. Dosahuje rovnakého ohlasu ako najväčší výrobcovia v Champagne. História vinárstva začala v roku 1889, ale s výrobou sektov Cava prišiel až v roku 1914 Pedro Ferrer Bosch - syn rodiny "La Freixenada".

Cava je prírodné šumivé víno, ktoré je vyrábané tradičnou metódou kvasenia vo fľaši. V roku 1941 bola na trh uvedená úspešná značka Freixenet Carta Nevada av roku 1974 nemenej úspešná varianta Cordon Negro. Pre výrobu sú používané typické španielske odrody Macabeo, Parellada a Xarel-lo.

V roku 1960 produkcia prekročila 1 milión fliaš a tak Freixenet začal budovať značku aj na exportných trhoch. Dnes je Freixenet najväčším producentom šumivých vín na svete. V roku 2000 bola celková produkcia cez 200 miliónov fliaš, čo predstavuje polovicu produkcie šumivých vín v Španielsku a takmer 80% exportu. Každá 20. predaná fľašu šumivého vína na svete nesie na etikete meno Freixenet, napriek tomu nikdy nestráca svoj po stáročia známy charakter.

Dnes Freixenet nepredstavuje iba Cava produkciu, ale získava rešpekt aj vo výrobe tichých vín. Do skupiny patrí vinárstvo ako Segura Viudas, Morlanda, Vionta, Oroya Sushi Wine, Valbudon a mnoho ďalších.