V roku 1991 založil podnikateľ Eduardo Matte Pirque v oblasti Maipo Valley projekt nového vinárstva v kombinácii s už existujúcim a prosperujúcim žrebčínom. 600 mierne svahovitých hektárov v podhorí majestátnych And bolo v rokoch 1992 a 1993 osadilo 120 hektáre viníc.

Na jeden hektár viníc potom pripadá iba 4 000 kríkov. Vďaka tejto vysokej redukcii dostáva vínna réva dostatok slnečného žiarenia a živín. Status vinárstvo podtrhuje 30 čistokrvných pretekárskych koní a veľkoryso situovaný "palác" v tvare konskej podkovy.

Na konci 90. rokov sa stretli dve naozajstné osobnosti - čílsky chovateľ plnokrvníkov a majiteľ legendárneho vinárstva - M. Piero Antinori! Vďaka jeho prvotriednym enologům, ktorí majú na "svedomí" také skvosty, ako je Tignanello, Solaia a Guado al Tasso, bolo v roku 2001 vyrobené ultra-premium víno Albis. Albis, ako jedno z mála vín z Čile, má veľké predpoklady ku stárnutia a je vhodné na dlhšiu archiváciu.

Vinárstvo Haras de Pirque nie je len Albis, ale aj vína Haras Character Cabernet Sauvignon, Haras eleganciu Cabernet Sauvignon a v neposlednom rade aj Haras Character Syrah, ktorá dosahujú fľašovej zrelosti skôr. Dnes vinárstvo Antinori vlastní väčšinový podiel v Haras de Pique a popri svojich skvelých talianskych vín sa prezentuje nemenej zaujímavými vínami z Čile.