Vinárstvo Janneau patrí medzi najstaršie výrobcu Armagnacu. Bolo založené v roku 1851 Pierrom Etienne Janneau. Po štyri generácie sa vedenie spoločnosti dedilo z otca na syna.

V 70. rokoch minulého storočia kúpila rodinnú firmu spoločnosť Martell a významné investície do technológií a pivníc vynieslo Janneau na úroveň, ktorú poznáme dnes.

V roku 1993 Giovinetti kúpil spoločnosť Martell s myšlienkou vrátiť do Janneau originálnej charakter rodinnej spoločnosti s dôrazom na detail a kvalitu. Janneau je dnes nielen vedúcou značkou, sústreďujúci sa na výrobu Armagnac v Superiore kvalite (od VSOP vyššie), ale tiež patrí medzi dôležité vlastníkmi viníc a nehnuteľností v Armagnacu.

Armagnac

Región Armagnac sa nachádza na juhozápade Francúzska na úpätí Pyrenejí, neďaleko Atlantického oceánu. V regióne prevláda ílovité a piesčité podložia a mierne kontinentálne podnebie. Armagnac je najstarším vínnym destilátom vo Francúzsku a pravdepodobne aj na svete. Jeho unikátny charakter má korene v piatich kľúčových faktoroch: pôda, podnebie, vínne odrody, destilačné proces a stárnutia. Odporúčame podávať vo veľkých "balónových" pohároch.