Jedna z mnohých rakúskych rodinných firiem. Ukážkové vinárstvo z regiónu Kamptal, ktoré by mohlo byť vzorom kdekoľvek na svete. Čisté, moderné, rodinné s dlhou tradíciou a hlavne dýchajúce láskou k odboru a profesionalitou.

Usmievavý majiteľ Johann Topf III, obklopený svojimi štyrmi synmi, je veľmi pyšný na svoje vína a právom. Vyrába sa tu približne dvadsať druhov vín z ôsmich veľmi kvalitných viničných polôh. Môžeme menovať napríklad jednu z najznámejších viníc v oblasti Kamptal - Heiligenstein, kde sa rodia nádherné Rieslingy. Alebo polohu Wechselberg, ktorá je svojim mikroklímou priamo predurčená pre Veltlínske zelené, asi najznámejšú rakúsku odrodu.

Len organické hnojivá a žiadna chémia proti škodcom, starostlivá práca so surovinou a moderná technológia spracovania hrozna i výroby a školenia vína. Značka Topf ponúka šancu vyskúšať umenie našich blízkych susedov. Sú k dispozícii rovnaké či veľmi podobné odrody, vína vznikajú v podobnom klíme a chuťovo i štýlovo sú našim vínam príbuzná - budú Vám chutiť.

História vinárstva Topf

Dnešný majetok rodiny Topf možno nájsť v katastri z doby Márie Terézie s dátumom 1751, ale jeho história siaha ešte asi o sto rokov ďalej do minulosti. Celú túto dobu zostali pozemky a vinice v majetku rovnakej rodiny, ktoré prinášali a dodnes prináša živobytie. Vinárstvo, ako hlavný zdroj príjmu, sa stalo dôležitým hlavne na konci devätnásteho storočia, kedy predok Josef Topf vozil svoje vína vo voze ťahaným koňmi do Viedne a predával ich miestnym krčmárom. Cesta tam a späť mu trvala tri dni a tak vlastne dokopy strávil celé roky na cestách.