"Caiquén" je divoká hus z Patagónie, ktorá lieta medzi Čile a Argentínou cez pohorie Ánd. rovnako tak Aurelio Montes, zakladateľ čílskeho vinárstva Bodega Montes, realizoval mnoho ciest cez Andy, aby v roku 2000 znovuobjavil región Mendoza ako perfektné miesto pre výrobu vysoko kvalitných vín.

V roku 2001 tak vzniklo vinárstvo Kaiken, ktorého vína predstavujú všetko, čo skvelá vína majú mať. Samotné vinárstvo bolo založené už v roku 1920 a okrem vína vyrábalo aj olivový olej, destilované nápoje alebo vínny ocot. V súčasnosti má kapacitu výroby až 7 miliónov litrov vína.

Fermentácia vín prebieha v nerezových tankoch s veľkosťou 12-30 000 litrov - táto veľkosť je ideálna pre výrobu menších dávok vín vynikajúcej kvality. Pre ďalšie dozrievanie vín je k dispozícii 1 500 drevených sudov a betónových nádob, alebo tiež nerezový tank s veľkosťou 100 000 litrov. Hrozno pochádza iba z vlastných viníc, ktoré sú vysadené v najlepších polohách oblastí Mendoza a Salta.

V Mendoze sú to 3 vinice - Vistalba (1 050 mnm - odrody Malbec, Cabernet Sauvignon), Agrelo (950 mnm - odrody Malbec, Cabernet Sauvignon, Syrah, Bonarda, Petit Verdot) a Vista Flores (1 250 mnm - odrody Malbec, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Petit Verdot).