Šampanský dom Lanson patrí k najstarším vo Francúzsku. História sa datuje až do roku 1760 a radí sa tak k vinárstvom, ktoré boli založené už pred Francúzskou revolúciou a prežili dodnes.

Lanson dodáva svoje šampanská vína na tri kráľovské dvory - španielsky, anglický a švédsky. Keďže syn zakladateľa firmy Nicolas - Louis Delamotte bol maltézským rytierom, stal sa od roku 1798 znakom firmy Maltézsky kríž. V roku 1828 vstupuje do firmy Jean - Baptiste Lanson, ktorý priniesol meno Lanson.

Šampanský dom Lanson začal ako jeden z prvých vyvážať šampanské predovšetkým do vtedajšieho cárskeho Ruska a Anglicka. Na týchto trhoch uspel a získal uznanie vďaka dlhodobo vysokej kvalite a čisté charakteristickej chuti. Preto predovšetkým Anglicko a Rusko patria medzi najväčšie odberateľa a Lanson sa tak radí medzi firmy, ktoré svoje produkty predovšetkým vyváža.

Veľkou poctou pre firmu Lanson je skutočnosť, že si ho ako hlavné šampanské vybral šéfkuchár a majiteľ špičkových reštaurácií Alain Ducasse. Jedna z jeho reštaurácií sa pýši ocenením troch Michelin hviezdičiek. Podľa mnohých kritikov (napr. Toma Stevensona) sa "kvalita, predovšetkým základnej rady tohto šampanského domu, v priebehu niekoľkých posledných rokov fantasticky zlepšila". Dôkazom vysokej kvality a potenciálu na starnutie je kolekcia Old Vintages, ktorá ponúka fľašovo zrelé ročníky od ročníka 1979.