S výrobou vína sa Dr. Henry Lindeman (pôvodne chirurg anglického námorníctva) prvýkrát stretol pri cestovaní po Európe koncom roka 1830. Bol tým natoľko fascinovaný, že sa začal plne venovať štúdiu pestovania vína.

V roku 1840 odchádza do Austrálie a o tri roky neskôr vysádza svoju prvú vinicu Cawarra - domorodý preklad znamená "Vedľa tečúcej rieky". Postupne na rozlohe 330 ha pestuje hlavne odrody Riesling, Verdelho a Shiraz.

Jeho hlavnou myšlienkou bola výroba vína pre každodennú konzumáciu. V roku 1858 začal Henry Lindeman vyvážať víno do Anglicka a spoločnosť zriaďuje hlavnú kanceláriu v Sydney. Medzi rokmi 1862 - 1867 navštevuje Dr. Lindeman so svojím vínom Cawarra dve európske výstavy v Paríži a v Londýne, na ktorých sa stalo jeho víno absolútnou senzáciou. Neskôr sa k Henrymu pridávajú jeho traja synovia (mal celkom 10 detí) a postupne preberajú kontrolu nad rodinnou firmou. V roku 1882, rok po smrti Henryho Lindemana, vyhráva jeho Canawara medzinárodnú výstavu vín v Bordeaux.

Po celú dobu existencie patrí vína Lindemans medzi najvýznamnejšie vína Austrálie. Dnes tieto vína nájdeme na všetkých vyspelých vinárskych trhoch a pre svoj výhodný pomer ceny a kvality sú vo svojej kategórii dobrou voľbou.