Netradične francúzsky znejúce obchodná značka z vinárstva Santa Amalia. 150 rokov tradície ho radia k najstarším čílskym producentom. Rodina Massenez tu vlastné jedno z najväčších súkromných vinárstva v Čile.

Táto rodina pochádzajúca z Alsaska - pôvodne vyrábala ovocné destiláty a jej francúzska časť dodnes vyrába preslávenú hruškovicu. Vinárstvo zahŕňa 600 hektárov viníc 100 km južne od Santiaga v provincii Cachapoal v údolí Rapel, oblasti Central Valley.

Pod dohľadom skúseného enológa Stephana Gensteho z Burgundska tu vznikajú príjemná vína. Vďaka svojim znalostiam a dlhoročnej praxi s odrodami ako sú Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay a Sauvignon Blanc, vyrába Stephan čistá, ovocná a jednoduchá vína, ktoré sú odrodovo veľmi dobre rozpoznateľná a konzumentmi prekvapí svojou vysokou prístupnosťou.

Časť produkcie zreje vo francúzskych dubových sudoch a následne sú vína miešaná do výsledného odrodového cuvée. V Santa Amalia dbajú predovšetkým na čistotu a priamosť jednotlivých vín, ktorým rozumie aj úplný laik. Tieto vína sú veľmi zaujímavou kombináciou dobrého vína a veľmi nízke ceny. Vďaka svojej odrodovej jasnosti sa teší vysokej obľube v gastronómii a sú predovšetkým používaná ako rozlievané vína.