Vinárstvo patriaci do rodiny Lafite Rothschild. Statok pôvodne vlastnila rodina Ezyguirre, ktorá pochádza zo španielskeho Baskicka, ale v roku 1755 bol predaný a stal sa súčasťou Junty, ktorá vládla v Čile v roku 1810.

Do roku 1850 boli vinice statku vysadené národnou odrodou País, ktorá bola postupne nahradená odrodami z Bordeaux a Burgundska. Statok sa rozkladá v údolí Limari, čo je menej známa vinárska oblasť, ktorá sa nachádza necelých 40 kilometrov od Pacifiku vo výške 130 metrov nad morom.

V roku 1988 vstúpila rodina Ezyguirre do spoločenstva so skupinou Lafite Rothschild. Dnes pripadá na vinárstvo Los Vascos 580 hektárov viníc, ale stále sa rozrastá. Najviac pestované sú odrody Cabernet Sauvignon a Chardonnay a najstaršie vinice dosahujú vek viac ako šesťdesiatich rokov. Vďaka vinárom, ktoré poskytla rodina Lafite Rothschild, dosahujú vína vysokej elegancie a výrazného európskeho štýlu.

Všetky vína zrejú v dubových francúzskych sudoch za starostlivého dozoru enológov. Okrem základnej rady, ktorá prekvapí konzumentov nadštandardnou kvalitou za veľmi priaznivú cenu, vyrába vinárstva Los Vascos Grand Réserve a vrcholné cuvée Le Dix de Los Vascos. Toto jedinečné víno bolo ocenené prestížnymi a uznávanými kritiky 90 bodmi.

.