Toto vinárstvo založil v roku 1700 Willem Adriaan van der Stel 's. Pôvodne malá usadlosť sa počas rokov rozrástla v prosperujúcej vinárstvo, ktoré sa hrdo hlásia k európskej tradíciu výroby vína. Dnes so svojimi 500 hektáre viníc patrí medzi vedúce producentov exkluzívnych vín v južnej Afrike.

Moderná história začala v roku 1998, kedy Lourensford získal Christo Wiese - juhoafrický priemyselník, ktorý sa tu rozhodol vytvoriť predné vinársky dom v Južnej Afrike. Kompletná rekonštrukcia viníc, pivníc a budov bola dokončená v roku 2008. Hlavnými pestovanými odrodami sú Pinotage, Cabernet Sauvignon, Merlot a Shiraz. Z bielych sú to potom Chardonnay a Viognier, ktorý je najrozšírenejšou odrodou vo vinárstve.

Terroir je charakteristický pre túto oblasť - zvýšený podiel železa a pazúrikov dáva vínam veľmi minerálne charakter a osobitú chuť. Chladný vietor, vanúci z blízkych hôr, je nevyhnutnou súčasťou miestnej krajiny a podčiarkuje jej charakter.

Vína z Lourensford sú hutná, plná a extraktívne, skôr európskeho štýlu, napriek tomu živá a s dotykom dreva. Veľkou výhodou sú vlastné dubové lesy, ktoré slúžia na výrobu sudov použitých na stárnutia vín. Okrem vína sa tu na 350 hektároch pestujú ďalšie plody ako jablká, hrušky, slivky apod.