Dnes je to už viac ako 100 rokov kedy pradedo Marca Fellugy položil základy dnes veľmi úspešného vinárstvo nesúci rovnaké meno. Po I. svetovej vojne sa rodina Felluga usadila v Grado, v mestečku ležiacom kúsok od pobrežia.

Už v týchto časoch pradedo objavil obrovský vinársky potenciál vo zvlnenom regiónu menom Collio. Vďaka citu a umenie diplomacie sa mu podarilo kúpiť tie najlepšie vinice v srdci tohto dnes známeho regiónu. Druhorodený syn Marco potom začal navštevovať prestížnu enologické školu v Conegliano. Mladý Marco začal postupne obmieňať technológie v rodinných pivniciach.

Nákladná výmena pôvodného vybavenia za moderné nerezové tanky, ktoré umožňujú šetrnejšie fermentáciu a kvasenia sa ukázala ako dobrá voľba. Sladké plody úspechu po tvrdej práci na seba nenechali dlho čakať. Výsledkom vo svojej dobe najmodernejšieho vinárstva v kraji bola elegantná, napriek tomu plné vína, ktorá vystihovala terroir a umenie vinára.

Dnes vedie vinárstvo Roberto Felluga, ktorý pokračuje v neustálom zdokonaľovaní technológií a starostlivosti o svoje vinohrady. Podľa jeho slov je najdôležitejšia strapec "vinár by mal mať schopnosti a technológie na to, aby zákazník spoznal odkiaľ hrozno pochádzali.