Vinárstvo Mikrosvín Mikulov vyrába kvalitné víno z viniča pestované v chránenej krajinnej oblasti Pálava. Filozofia vinárstva je zameraná na šetrný prístup k prírode s maximálnym obmedzením chemických vstupov vo vinohrade aj v pivnici. Vďaka tomu vyrába vína špičkovej kvality s dlhodobým potenciálom skladovanie. Firemné heslo znie: "Vyrábame vína vo vinici".

Špecializáciou vinárstva Mikrosvín Mikulov je odroda Rizling vlašský, ktorú pestujú na piatich viničných tratiach. Vína z tejto odrody sa vyrábajú vo všetkých prívlastkových kategóriách od kabinetné až po ľadová. Produkcia Mikrosvín Mikulov však nie je len o "vlašáku", ale dokážu vyrobiť špičkové víno aj z ďalších odrôd vysadených na ich tratiach. Dôkazom je výrazný úspech na svetovej súťaži Chardonnay du Monde 2011 - medzi absolútnymi špičkami výrobcov najvýraznejšie svetovej odrody tak "Chardonnay 2008, Zimné vrch" získalo striebornú medailu.

Mikrosvín Mikulov je prvou firmou, ktorá začala v SR vyrábať vína rovnakej odrody z rôznych polôh, a rovnako tak prvou firmou v Českej republike, ktorá vyrobila ľadové víno a bobuľové výber. Celková ročná produkcia je obmedzená na približne 200 000 litrov bieleho vína a 50 000 litrov vína červeného. Pivničné hospodárstvo vo vinárskej obci Dolní Dunajovice pochádza približne z konca 19. storočia. Pivnice sú murované klasickou pálenou tehlou a pojmú viac ako 500 000 litrov vína pri naprosto ideálnych skladovacích podmienkach.

Nový rad vín "Flower Line"

Predstavujeme rad vín Flower Line. Sú to vína, pri ktorých sa s kvetinami stretnete nielen v názve a na etikete, ale kvetnatosti sa prejavuje v celom ich charakteru. Vína sa vyznačujú výrazným kvetinovým buketom, sviežosťou a ľahkosťou, doplnenú o nezameniteľný charakter Pálavských kopcov a Šanovských viníc. Sú to vína moderné, ľahká, svieža a ovocná, nekomplikovaná a na každý deň.

Vinice Železná

Táto špičková trať leží vo vyššej nadmorskej výške (350 m) na veľmi miernych svahoch až náhorných rovinách pod vrcholkami Pálavy s južnou expozíciou. Pôda je tu ťažšie, nezáhřevná, ílovitá, s vysokým obsahom vápnika a vápenným skeletom. Poloha nikdy netrpia suchom. Dnešné vinice sú mladé, vysadené na začiatku 90. rokov 20. storočia. Odtiaľ sa napríklad dodávalo víno na dvor cisárovnej Márie Terézie.

Produkty Mikrosvín Mikulov