Príbeh vinárstva Montes vyzerá ako sen, ktorý sa postupne stal realitou. Bolo to v roku 1987, kedy Aurelio Montes a Douglas Murray chceli realizovať svoje sny o produkcii vín tej najvyššej kvality.

Dnes sú k dispozícii vo viac ako 100 krajinách sveta, kde získala uznanie pre svoju vyrovnanú kvalitu a zároveň pritiahla pozornosť k vínam, ktoré možno v Čile vyrobiť. Zásadným zlomom bola výroba vína Montes Alpha Cabernet Sauvignon - toľko odlišného od toho, čo bolo v tej dobe populárne a moderné. Víno ročníka 1987 bolo prvým vínom tejto kvality exportovaným z Čile. otvorila sa tak cesta nielen pre vinárstvo Montes, ale aj pre ostatné vína a vinárstva.

Od samého začiatku stavil Montes na výsadbu viníc v údolí Apalta, následne vysadil tiež Syrah v regióne Colchagua. Výsledok jeho "posadnutosti kvalitou" na seba nenechal dlho čakať a v ročníku 1996 prišlo na trh prvý ultra-prémium víno z Čile Montes Alpha "M", nasleduje kultové víno Montes Folly v ročníku 2000 a konečne v ročníku 2005 prvej prémiové Carmenère pod názvom Purple angel.

V roku 2005 sa vinárstvo Montes stalo piatym najväčším vývozcom čílskeho fľaškového vína. V súčasnej dobe má výrobnú kapacitu 2,3 ​​milióna litrov ročne.

Produkty Montes Estate