Nové Vinařství (Nové Vinárstvo) začalo fungovať výsadbou 110 ha viníc na tratiach Langewarte (Nový Přerov) a Slnečný vrch (Drnholec). V roku 2005 bol počas rekordne krátkej doby vybudovaný v Drnholci Dom Na Vysluni - industriálne poňatý vinársky areál, v ktorom ten istý rok prebehlo prvé vinobranie.

Na jar roku 2010 zasiahol Dom Na Vysluni ničivý požiar. Na jeho mieste vyrástla v priebehu dvoch mesiacov zbrusu nová budova vinárstvo s názvom "FÉNIX 2010", v ktorej poňatie sa ešte viac odráža dizajn a filozofie Nového Vinárstvo ako najprogresívnejšieho inovátora na trhu vínom.

Vinárstvo spracováva hrozno hlavne z vlastnej integrovanej produkcie. Výsledkom nízkeho zaťaženia kríkov a postupné zberu je kvalitná surovina, s ktorou sa pri výrobe zaobchádza čo možno najšetrnejšie. Celý proces prebieha výhradne gravitačne, takže vo vinárstve nenájdeme žiadny dopravník na hrozno alebo sfermentovaného sladu čerpadlo. V procese výroby vína sa využívajú moderné technológie, vína zrejú v nerezových tankoch.

Celá produkcia je rozdelená do radov Cépage (biela a ružová odrodové vína), Cuvée (cuvée viac odrôd alebo enologického cuvée jednej odrody vyrobené z hrozna rôznych vlastností) a Léger (vína, u ktorých bolo zastavené kvasenie a majú menej ako 5% alkoholu a viac ako 100g / l zvyškového cukru.

Zaujímavým doplnkom je Rosecco - ružové perlivé víno. Pre Nové Vinařství je charakteristický premyslený jednotný vizuálny štýl od architektúry a interiérov, cez informačné materiály po špičkovú adjustáž s dizajnovými etiketami a s využitím skrutkových uzáverov a fliaš so sklenenými zátkami Vino-lok. Nové Vinárstvo bolo prvým vinárstvom v SR, ktoré začalo používať skrutkové a sklenené uzávery. Nové Vinařství nezvyšuje umelo obsah cukru v muštoch a vo vínach neodstraňuje kyseliny (až na výnimky).

Vďaka tomu sú vína z Nového Vinárstva veľmi špecifická. Vinárstvo FÉNIX 2010 je možné navštíviť bez ohlásenia (Po - Pi 8 - 15), areál si pozrieť, ochutnať ponúkané vína a eventuálne nakúpiť. Mimo túto dobu je nutná predchádzajúca dohoda. Vína Nového Vinárstvo zbierajú pravidelne ocenení na domácich i prestížnych zahraničných prehliadkach (12 medailí na DECANTER WORLD WINE AWARD, 8 medailí na CONCOURS MONDIAL DE BRUXELLES). Vinárstvo je členom prestížneho združenia vinárov V8 a marketingového zoskupení LGL, ktoré kladie dôraz na kvalitu pôdneho podložia vo viniciach.

Nové Vinařství inovuje

V Novom Vinárstvo sa od začiatku vyrábala iba biela a ružové vína. Táto f ilosof ie vychádzala z predpokladu, že v tak chladnom regióne, akým južná Morava z pohľadu vinára bezpochyby je, sa dá každý rok vyrobiť víno prvotriednej kvality vo farbe bielej či ružovej, nie však farby červenej. S červeným je to na Morave tak, že niekedy je naozaj špičkové a v niektorých rokoch "len" dobré.

V Novom Vinárstvo chceli ísť na istotu, preto tá stávka na ľahšie, svieže a aromatické vína biela a ružová. Lenže priania a volanie zákazníkov všetky prekvapilo. Po pár rokoch na trhu, kedy si vína z Nového Vinařství už vytvorila svoj okruh priaznivcov, začali títo volať po nejakom dobrom červenom, ktoré im v sortimente chýbalo. Tomuto tlaku tu odolávali asi len dva roky. Pred dvoma rokmi sa rozhodli červené vyrobiť. A keď červené na "severu", tak Pinot noir!

Pinot noir je zvláštne modrá odroda, k toré chladnejšie podnebie priamo vyhovuje. A tak si v Novom Vinárstvo povedali, že to taky skúsi. V prvom ročníku 2011 hrozno dozreli do neuveriteľnej kvality. K výslednej výnimočnej kvalite vín potom tiež prispeli sudy, v ktorých víno zrelo. Rok na to (ročník 2012), ešte do sortimentu pridali "slávnu" rakúsku odrodu Zweigeltrebe. Obe odrody boli doteraz spracované mimo vinárstve, ale od ročníky 2013 už majú v Novom Vinárstvo vlastné technológie na výrobu červených vín.