Cantine Sacchetto je jedným zo zástupcov modernej vinárskej školy a je významným producentom vín IGT / IGP vo Veneto. Nachádza sa na hraniciach provincií Treviso, Padua a Venice a hlavné sídlo je v malom mestečku Trebaseleghe. Vinárstvo bolo založené v dvadsiatych rokoch minulého storočia.

Vo vínnych pivniciach Sacchetto sa rodí slávne perlivé, svieža, a napriek tomu ovocné Prosecco della Marca Trevigiana z najlepšieho Prosecco regiónu v pahorkaté oblasti Conegliano. Vyrába sa tam tiež skvelé Pinot Grigio, Bianchetto a Chardonnay. Pre vína z údolia Piave (rieka v oblasti Veneto) je hrozno starostlivo triedené a šetrne spracované, vďaka čomu si vína zachovávajú svoje typické vlastnosti a odrodový charakter.

Cantine Sacchetto patrí k najlepším výrobcom v oblasti. Medzitým, čo iní plní masovo fľaše lacnými vínami pochybnej kvality v rámci módnej dopytu po vínach Prosecco, vo vinárstve Sacchetto trvajú nekompromisne na špičkovej kvalite. Iba najlepšie hrozno výhradne z vlastných viníc sú zárukou najvyššej kvality. "Naša meno je na etikete, to znamená, že ručíme za obsah," hovorí Papa Filiberto Sacchetto, hrdý šéf vinárskej rodiny. V jeho stopách dnes vedie vinárstvo i jeho nástupca Paolo Sacchetto. Tak teda, salute!

Prosecco - taliansky fenomén

Fenomén Prosecco dnes nadobudol takého významu, že vo všetkých baroch a kaviarňach Benátok, rovnako tak ako v blízkych prímorských letoviskách aj horských strediskách Dolomitov sa vedľa kávy, čaju alebo piva v ponuke neobjavuje nápis sekt či šumivé víno, ale úplne automaticky jediné slovo, ktoré hovorí všetko - Prosecco.

Úkaz o to pozoruhodnejšie, že Prosecco / Glera je menom odrody, rovnako tak ako napríklad Chardonnay. Škála vín z neho vyrábaných zahŕňa všetky možné typy - od klasických suchých vín, cez polosladké až po úplne sladké vína vo forme tichej či šumivé. Napriek tomu Prosecco vo verzii suchého alebo len ľahko sladkastého sektu udomácnilo natoľko, že názov tejto odrody už každý vníma ako synonymum šumivého vína.

Prosecco býva spravidla slamovo žltej, svieže a ovocné s ľahkou príchuťou horkých mandlí. Svojou kvalitou sa iste nemôže merať so šampanským, ale cenou zostáva pri zemi a spravidla bohato splní naše očakávania. Nemusíme sa nachádzať práve v Benátkach, aby sme si užili slávny miestnej nápoj Bellini, miešaný z Prosecca a čerstvo vylisovaných bielych broskýň alebo v súčasnosti najpopulárnejší drink na báze Prosecca - Aperol Spritz (Aperol, Prosecco, sóda).

Projekt Fili

Meno Fili získalo toto víno odvodením od slova Filiberto, ktoré je menom majiteľa vinárstva Sacchetto. Hrozno na toto víno pochádzajú z DOC / DOP viníc. Výsledné víno zohľadňuje Filibertovu otvorenosť a priateľskú dušu. Fili je zároveň vyjadrením sviežosti, lesku a chute toho najlepšieho z Prosecco. je ideálny
kombináciou vysoko kvalitného vína s dobre nastavenou cenou, svojim designom sa navyše výrazne odlišuje od konkurenčných vín Prosecco. Výrazná a moderné fľaša v mladom a sviežom štýle je vďaka kuželovitému tvaru veľmi dobre rozpoznateľná.

Produkty Sacchetto