Tenuta dell’Ornellaia

Tenuta dell 'Ornellaia bola založená v roku 1981, v krásnej a nedotknutej časti Toskánska, subregiónu Bolgheri. Vinice leží vo skôr rovinatej časti a sú ovplyvnené neďalekým stredozemnom morom.

Od samého začiatku bolo cieľom vyrábať tu víno špičkovej úrovne. Vášeň a odhodlanie, podporené jedinečným terroir a unikátnym mikroklímou, prinieslo Tenuta dell'Ornellaia veľký úspech, medzinárodné uznanie a označenie jedného z najvýznamnejších vinárstva na svete.

Všetko začalo pred viac ako 20 rokmi - budúcnosť talianskeho vinárstva tu videli v nájdení novej enologické cesty, pri hľadaní absolútnej kvality vín. Na dosiahnutie tohto cieľa bolo nevyhnutné byť na správnom mieste v správny čas a mať k dispozícii "najlepší" tím ľudí. To viedlo k založeniu Tenuta dell'Ornellaia - miestu nekonečného potenciálu, kde s každým novým ročníkom vzniká nové majstrovské dielo.

Filozofia je tak nastavená už od začiatku - produkciu ovplyvňuje kvalita ročníka, výhradne ručne zbierané hrozno v okamihu plnej zrelosti a oddelená fermentácie jednotlivých viničných parciel. Pri pití tunajších vín je evidentné, že sa vydali správnou cestou.