Prvý spoločný projekt bratov Lodovica a Piero Antinori, ktorý zviedol dohromady vinárske aktivity tejto slávnej rodiny, vznikol už v roku 1994. Dlhoročné skúsenosti a nesporné úspechy oboch bratov (Wine of the Year: Pierova Solaia 1997 a Lodovicova Ornellaia 1998) robí z tejto spolupráce unikátnej projekt.

Vinice v Tenuta di Biserna boli vďaka svojmu charakteru a podobnosti v pôvodnom pláne zaradené k viniciam Ornellaia. Obaja bratia však v tejto vinici videli veľký potenciál, a preto sa rozhodli pre samostatný projekt. Tenuta di Biserna sa nachádza v južnom Toskánsku v regióne Maremma v pohorí Bibbona.

Lodovico o lokalite hovorí: "Vzájomné susedstve Bibbona a Bolgheri mi pripomína St. Émilion a Pomerol ". Vinice o rozlohe 90 hektárov sú proti zvyšku Bolgheri viac svahovité, s veľkým množstvom kameňov na viniciach - čo zase pripomína Côtes-du-Rhône. Na týchto viniciach je vysadený hlavne Merlot (24,25 ha), Cabernet Sauvignon ( 23,21 ha), Cabernet Franc (19,11 ha), Petit Verdot (11,88 ha) a Syrah (11,8 ha).