Tormaresca (Antinori)

Tormaresca je vinárstvo, do ktorého rodina Antinori investovala až v roku 1998, kedy sa sem rozhodli preniesť stáročnej vinohradníckej skúsenosti z Toskánska. Apúlii považujú za veľmi sľubný región pre výrobu kvalitných vín so silným regionálnym charakterom.

Pôvodné budovy tu už spájajú už v polovici 14. storočia. Názov dostalo po strážnych vežiach na pobreží. Vína pod touto značkou sa vyrábajú v dvoch vinárstvach. Prvá sa volá Bocca di Lupo a jeho 100 hektárov viníc leží v nadmorskej výške 250 m v oblasti Castel del Monte DOC asi 60 kilometrov od Jadranského mora. Je tu pomerne chudobná, vápenatá pôda.

Druhé vinárstvo - Masseria Maime sa nachádza v najkrajšej oblasti Salento. Leží bližšie pri mori neďaleko Brindisi. Rozkladá sa na 500 ha pozemkov - z toho je 250 ha viníc, 80 ha olivovníkov a na zvyšku sa pestujú lokálne plodiny.

Vinice sú vo výške 800 - 900 m n.m. Vína z toho vinárstva ašpirujú na najlepšie vína z južnej polovice Talianska. Moderne zrekonštruované pivnice sa nachádzajú v usadlosti Bocca di Lupo. Obchodné a administratívne kancelárie sú v mestečku Bari, ktoré je na pol cesty medzi oboma vinárstvom. "Nastal čas vytvoriť novú identitu Puglie zameraním sa na kvalitu viníc a vín, pri udržaní zaujímavé ceny" hovorí generálny manager Francesco Domini.