Všetko o víne Global Wines & Spirits

Toskánsko - vinárstvo Antinori

Malebné Toskánsko tvorí kultúrne srdce Talianska. Návštevníkov láka na nespočetné množstvo historických miest, lokálnu gastronómiu a delikátne víno. Nádherná prírodná scenéria s upravenými vinicami a olivovými hájmi vás bude sprevádzať krajom. Spestrite si cestu zastávkou preslávenej vinárskej rodiny Antinori a užite si svoju pohárik vína za sprievodu lahodných chutí miestnej kuchyne.

Kvalita, tradície a vášeň - to je vinárstvo Antinori
Rodinná tradícia, ktorá trvá už po 26 generácií - vyše 600 rokov rodina Antinori vyrába vína. Kvalita a tradície, vášeň a inštinkt charakterizujú filozofiu vinárstva. Marchese Piero Antinori hovorí: "Staroveké korene zohrávajú veľmi dôležitú úlohu a sú súčasťou našej filozofie, ale nikdy nás nebrzdí v nových výzvach!" Vína Antinori sa radí medzi najlepšie talianskou špičku. Cieľom vinárstvo je ukázať ohromný potenciál ich viníc.

Rodina Antinori: Albiera, Piero, Allegra, AlessiaRodina Antinori: Albiera, Piero, Allegra, Alessia

Jedinečný chrám zasvätený vínu
Počas putovania Toskánskom sa nechajte zaviesť do mesta Bargino. Navštívte tady Antinori nel Chianti Classico - chrám zasvätený vínu, ktorý nemá v Taliansku obdobu. Architektonicky jedinečná stavba je citlivo vsadená do scenérie plné viníc, olivových hájov a dubového porastu. Nasajte unikátnu atmosféru miesta - pozrite si pôsobivú pivničné architektúru, prejdite sa priestory, kde sú uskladnené sudy s vínom. Zaujíma vás, ako sa víno vyrába? Miestni zamestnanci vám to milo radi vysvetlia. Nahliadnite pod pokrievku ich práce. Súčasťou pivničných priestorov je aj múzeum, kde je k videniu časť z historickej umeleckej zbierky rodiny Antinori. Súčasťou sú aj diela medzinárodne uznávaných umelcov, medzi ktoré patria Yona Friedman, Rosa Barba a Jean-Baptiste Decavčle.

Vinice stvorené na prechádzky
Vinice, ktoré patria rodine Antinori v okolí stredovekej pevnosti Castello della Sala sú ako stvorené na prechádzky. Stretnete tu mnoho tradičných odrôd, predovšetkým Procanico a Grechetto. Vinárstvo rodiny Antinori je však preslávené predovšetkým vínom Orvieto Clasicc. Medzi produkty lokálnej produkcie patrí nielen víno, ale aj veľmi chutný kozí syr a olivový olej.

Castello della SallaCastello della Sala