Vajo dei Masi 1997 1,5L magnum

Do obľúbených

  • Hrozno nazvané „Vajo dei Masi“ pochádza z rovnomennej zakladajúcej vinice vysoko v kopcoch v oblasti Valpolicella Classica, na hrebeni medzi Marano a Negrar. Ročník je 1997, jeden z najlepších vôbec vo Valpolicella v minulom storočí. Ide teda o víno s 25 rokmi zrenia: 5 rokov v drevených sudoch (1998-2002) a potom skladovanie v nerezových kadiach pod dusíkom pred fľaškovaním (máj 2022).
  • To je dôvod, prečo si Vajo dei Masi zachováva neobvyklú a nečakanú sviežosť aj po 25 rokoch zrenia. Limitovaná edícia 2 500 číslovaných fliaš je k dispozícii iba vo formáte Magnum. Štítok podpísaný prezidentom Masi Sandro Boscainim obsahuje motto „Nectar Angelorum hominibus“ a anjela, ktorý je tak charakteristickým prvkom tradičného originálneho štýlu Masi, vybraného v renesančnom štýle červenej kriedy.
  • Corvina, Rondinella, Corvinone, Molinara
  • 1997

759,99 €

506,66 €/l

Zobraziť dostupnosť v 13 prodejnách Odesielame ihneď Skladom 8 ks

Kód produktu: 263300

Nákupem získáte 75 bobulí.

Vajo dei Masi 1997 1,5L magnum

Popis

Výrobca: Masi Agricola
Krajina pôvodu: Taliansko
Vinárska oblasť: Italská vína » Veneto

Vlastnosti

Obsah alkoholu: 16 %
Objem: 1,50 L
Obsah cukru: Suché
Druh vína: Červené víno
Odroda vína: Cuveé červené
Konzumácia: po 5. roku
Ročník: 1997
Dekantácia: ano
Kategória, trieda: 5
Intenzita: 6
Zloženie: obsahuje siřičitany

Ohodnoťte tento tovar


1 2 3 4 5 0 - nejhorší, 5 - nejlepší

Komentáre vyjadrujú názor diskutujúcich a prevádzkovateľ tohto webu nie je akokoľvek zodpovedný za ich obsah. Prevádzkovateľ si však vyhradzuje právo zmazať či upraviť nevhodné príspevky.

Masi Agricola

Svetoznáme vinárstvo, založené v 18. storočí, patriaci rodine Boscaini už po šesť generácií. Základnou myšlienkou výroby vína je zdôraznenie osobitosti jednotlivých vín pri zachovaní charakteru Veneto. V Masi Agricola sa spracovávajú hrozno z vlastných viníc pomocou starých tradičných techník aj pomocou supermoderné technológie.

Viac o výrobcovi

Ochutnajte ďalšie produkty od výrobcu

Všetky produkty

Mohlo by sa vám tiež páčiť