Vinárstvo Reisten bolo založené v júni 1999. Hneď od začiatku pracovalo s jasnou myšlienkou - sprostredkovať milovníkom vína región Mikulovsko, prevtelený do pohára regionálnych vín určených nielen pre vysokú gastronómiu, ale aj vinotéky a všetkých, ktorí si chcú víno skutočne vychutnať a užiť.

Neoddeliteľnou súčasťou tejto myšlienky je výber odrôd - jedná sa predovšetkým o burgundské odrody, najmä Pinot blanc a Pinot Gris, ale tiež Riesling a Rizling vlašský. Na základe dlhodobých vízií starostlivo vybrali odrody a ich sadenice v nadväznosti na charakter podložie tunajších viníc. Všetky viničný polohy boli vybrané pre ich typické mikroklimatické podmienky a jedinečnosť pôdneho zloženia. To všetko dohromady dáva to, čomu sa hovorí "terroir".

Spojením mikroklímy, pôdy a ľudskej práce potom vznikajú vína nezameniteľného charakteru. Hrozno pestujú na 30 ha vlastných viníc v katastroch obcí Pavlov, Mikulov a Sedlec. V samotnom Pavlove hospodári na vinici U Božích múk, Pod Pálavou a slnečné vrchu. V Mikulove sa jedná o vinicu Valtická a v Sedlec je to vinice Nad Nesyt. Rok 2012 bol pre Reisten prelomový, pôvodné výrobňa a s ňou všetky technológie boli presťahované do "nového Reisten" na vrchole vinice U Božích múk. Vína idú na trh v radoch Kabinett, Classic, Maidenburg a Materle.