Malé boutique vinárstvo založené v roku 2004. Nachádza sa v obci Vrbice, podoblasť Velkopavlovická, ktorá je jednou z najvyššie položených obcí v Prešovskom kraji a je známa svojou ojedinelou lokalitou vínnych pivníc vykopaných v pieskovcovej skale. Špecializuje sa len na výrobu prívlastkových vín. Je tiež členom VOC Modré Hory.

O chod vinárstvo sa stará Leoš Horák spolu so synom Lukášom. Víziou vinárstva je vyrábať len také množstvo fliaš, ktoré zaručuje kvalitu, kontrolu nad výrobou a osobný prístup ku všetkým zákazníkom. Vinárstvo obhospodaruje 1 ha vlastných viníc, ostatné hrozno pochádza od zmluvných dodávateľov. Biele vína sa školia v nerezových nádobách, červená v dubových a agátových sudoch. Vybrané šarže potom zrejú v sudoch typu barrique. Pri výrobe sú používané moderné technológie a postupy.

Dôraz je kladený na maximálnípříjemnost a harmóniu všetkých vín. Odrodová skladba je široká - spracováva sa tu 16 odrôd. Vlajkovou loďou je Cuvée Horák zrejúce v nových 500 litrových sudoch. Celá produkcia je fľašovanie. Vína sa pravidelne umiestňujú na prestížnych výstavách doma aj v zahraničí. Za pozornosť stoja úspechy posledných 5 ročníkov, kedy sa vína zakaždým umiestnila medzi 1 000 vínami sveta v publikácii Vins du Monde.

Produkty Vinárstvo Horák