Rodinné vinárstvo Kadrnka sa nachádza vo vinárskej obci Březí u Mikulova v blízkosti slávnej Pálavy a Dunajovských vrchov. Vinohradníctvo a výrobe vína sa rodina venuje už niekoľko rokov. Jindřich so svojou rodinou sú už štvrtou generáciou, ktorá vo vinárstve pokračuje.

Vo vinicu a v pivnici pracuje Jindřich už od detstva, ale prvým a najdôležitejším profesijným krokom bolo jeho prvé zamestnanie - v roku 2001 nastúpil do Mikrosvín Mikulov, kde získal veľa skúseností a vedomostí. V súčasnej dobe pracuje vo Vinárstvo Volařík, kde má spolu s Filipom Mlynčekom na starosť výrobnú časť. Vo svojom rodinnom vinárstve sa snaží produkovať kvalitnú surovinu, pretože verí, že iba tá je základom pre vynikajúce víno.

Kladie dôraz na všetky práce vo vinici, čo najmenej chemických zásahov, čo najšetrnejší prístup ku kríkmi, hrozna a vínu celkovo. Pestuje odrody pre región typické a nové odrody, u ktorých verí, že môžu byť kvalitatívne na vysokej úrovni. Sú to Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Veltlínske zelené, Rulandské biele, Chardonnay, Pálava, z nových Johanniter. Z modrých odrôd sú to Zweigeltrebe a Merlot. Všetky sú vysádzané na jeho dvoch hlavných viničných tratiach - Orechová hora a Liščí vrch. Ročne vyrobí 25-35 tisíc fliaš podľa ročníka.

Produkty Vinárstvo Kadrnka