Rodinnú vinársku firmu založil v roku 1990 pán Miloslav šukal. V tom istom roku si nechal od družstva vrátiť pozemky a do roku 1993 vysadil 0,5 ha vinice. V roku 1996 prevzal vinárstvo syn Milan a do roku 2003 spoločne vysadili 5 ha nových viníc. Od roku 1996 začali s výrobou akostných a prívlastkových vín, ktorá sa od roku 1997 plní len do fliaš.

Dôraz pri ich práci je kladený na maximálnu starostlivosť o vinici s individuálnym prístupom ku každému kríkmi, na tradičné a prirodzené postupy pri spracovaní a zrení vína za čiastočné pomoci moderných technologických zariadení. Cieľom je vyrábať vína, z ktorých je zrejmé spojenie pôdy, polohy, viniča a vinára.

V súčasnej dobe obrába Milan šukal so svojou rodinnou 6 ha viníc na viničných tratiach Krásna hora, Kukvička, ďalej Remíz a Stará hora. V apríli 2015 vysadil ďalších 2,3 ha vo viničnej trate Podkovné. Ročná produkcia je 30 000 fliaš. Hlavnými odrodami sú Sauvignon, Rulandské šedé, Tramín, Chardonnay, Rizling rýnsky, Rizling vlašský ý, Pinot Noir, Merlot, Zweigeltrebe a Cabernet Moravia. Okrajovo sú to tiež odrody Müller-Thurgau a Veltlínske zelené.

Vinárstvo Milana šukal je známe tým, že až 50% produkcie môže zrieť v keramických nádobách s vynikajúcimi mikrooxidačními vlastnosťami. Odrody Chardonnay, Pinot Noir a Merlot zrejú každoročne 12 až 24 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch.

Produkty Vinárstvo Sůkal