Vinárstvo založil v roku 1991 Václav Trpělka a spoločne s Ing. Ľubošom Oulehla sa pustili do poctivej práce, dnes hospodári na 28 ha. Majitelia veria, že keď sa k dielu pristupuje so starostlivosťou a láskou, prejaví sa to v hrozne a konečne aj vo výslednom produkte - víne. V roku 1993 začala výstavba vydutého pivnice a následne lisovne.

S novým tisícročím boli do pivnice inštalované aj nové technológie. Moderná technológia výroby, riadené kvasenie a následné ďalšie procesy pri zrode vína sú už samozrejmosťou. Väčšina viníc leží v katastri Dolných Kounic. Ide v podstate o tradičné rodinné dvojgeneračný vinárstvo sídliaca v Nových bránice, obci nadväzujúce na vinárske mesto Dolní Kounice, kde sa réva vínna pestuje od roku 1181, kedy bol založený kláštor Rosa coeli - Ruže nebeská.

Fľaša z Vinárstvo Trpělka & Oulehla spoznáte ľahko podľa etikety Regina Coeli - Kráľovná nebies. Vyrába tu rustikálne vína s čistým charakterom a väčšinou sa neponáhľa s ich uvedením na trh. Ročne vyprodukujú 80 tisíc fliaš. Najväčšie úspechy zbiera Merlot v červenom aj ružovom prevedení, Rulandské modré, Svätovavrinecké či vyhlásená Kounická Frankovka. Z bielych vín potom Chardonnay, Sauvignon, Rulandské šedé či Pálava, ktorá je tak vo sladším, tak i suchom prevedení.