Vinárstvo Vriesenhof sa nachádza v západnej časti oblasti Stellenbosch v Paradyskloof Valley, neďaleko od hlavného mesta Cape Town.

Túto malú farmu založil v roku 1980 John Coetzee. Ako bývalý vrcholový hráč rugby, pustil sa s vervou do budovania vinárstva a zakladanie vinohradov, kde hlavnými odrodami sú Cabernet Sauvignon, Pinotage, Merlot, Pinot Noir a Cabernet Franc.

Vďaka enologům z Bordeaux, ktorej pomoc získal vďaka priateľstvo s francúzskym ragbiovým mužstvom, nakúpil moderné technológie. Tieto technológie v kombinácii s tradičnými postupmi pomohli onedlho vytvoriť veľmi koncentrovaná vína. Svoje vysokej kvality dosahujú vína tiež vďaka šetrnému zaobchádzaniu s dubovými sudmi typu barrique, ktoré im dodávajú francúzsku eleganciu a šarm.

Ďalšou vecou, ​​ktorou sa John naučil, bolo rešpektovať terroir a nechať ho vyniknúť v celej svojej kráse. Vysoko železitá pôda, ktorá sa nachádza v Paradyskloof Valley, je čiastočne podobná austrálskej Terra Rose. Je veľmi vhodná pre pestovanie plných a hutných červených vín, ktorým odovzdáva nezameniteľné vlastnosti a jedinečný charakter.

Najslávnejšími vínami tohto vinárstva sú cuvée Kallista (Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc) a Enthopio, kde dominuje lokálne odroda Pinotage. Vinárstvo Vriesenhof vyrába výborné vína za veľmi priaznivú cenu.