Dnes pravdepodobne najslávnejšej nemeckej vinárstvo Robert Weil bolo založené v roku 1875. Profesor na Sorbone Dr. Robert Weil je prinútený vďaka vojne opustiť Francúzsku a tak sa sťahuje do malebnej gotickej dediny Kiedrich v Rheingau, kde kupuje prvú malú vinicu. Postupne prikupuje ďalšie pozemky a dáva tak základ dnes už štvrtej generácii vinárskej rodiny aj úspešné firmy.

Dnešné vinárstvo, ktoré vedie Wilhelm Weil, sa pýši modernými pivnice v tesnom susedstve malebného historického zámku a krásneho parku. Aby bolo možné vyrábať kvalitné vína, je nutné kvalitných viníc, a práve tu je možné predstaviť dve špičkové viničný polohy vlastnené výhradne spoločnosťou Robert Weil - Grafenberg a Turmberg.

Obe vinice sú typické veľmi príkrymi svahmi so sklonom až 60%. Celkom 65 hektárov je osadilo z 98% odrodou Riesling. Břidlicovité zloženie pôdy spolu s ideálnym mikroklímou sú základom produkcie nádherných Rieslingov. Mineralita, komplexita, pevná keselina, vysoký extrakt, potenciál zrenia, príťažlivý štýl a skvelá možnosť kombinácie s jedlami.

Rad ocenenie odborníkov, časopisov, výhier a medailí vo vinárskych súťažiach radí vinárstva Robert Weil na absolútnu špičku medzi nemeckými producentmi.