Weingut Schäfer-Fröhlich

Rodinná firma s tradíciou viac ako 200 rokov sa pred niekoľkými rokmi zaradila medzi vinárskej hviezdy a elitnej producentmi z regiónu Nahe. Asi 30 km od rieky Rýn v kopcovitej krajine leží dedinka Bockenau.

Kým sa otec Hans stará o vinice, sympatickí manželia Karin a Tim spoločne vyrába špičkové vína. Vznikajú tak rezké, priame, čisté a vysoko minerálne rizlingu ako z učebnice. Nízke výnosy okolo 50 hl na hektár v kombinácii so surovinou zo skvelých polôh, ako napríklad Donnhoff a Schonleber, sú základom tajomstvo úspechu tejto malej firmy.

Približne 120 tisíc fliaš predovšetkým z odrody Riesling (58%) a ďalšie, hlavne z burgundských odrôd. V pôdnom zložení v oblasti prevládajú zvetrané vulkanickej horniny Porphyra, Melaphyr a zmesi červenej spraše, ďalej červenej a modrej bridlice. Vo vínach sa tak odráža doslova "minerálna orgie".

Najlepšie viničnej trate:

  • Schlossböckelheimer Felsenberg
  • Bockenauer Felseneck
  • Monzinger Frühlingsplätzchen
  • Monzinger Halenberg

Vinárstvo Schäfer- Fröhlich získalo celý rad ocenení a je členom prestížneho klubu 200 najlepších nemeckých producentov - VDP. "Perfekcionista z Bockenau" (Gault Millau). Ochutnajte.