História vinárstva Bersano začína v konci 19. storočia v Nizza Monferrato. Arturo Bersano - právnik a milovník vína - postupne prevzal vedenie firmy. Jeho motto "Ak chceš piť dobré víno​​, kup si vlastné vinice" sa stalo filozofiou celého vinárstva.

Dnes patrí k vinárstvu cez 230 hektárov vinohradov v tých najlepších polohách regiónu, čo z Bersano robí najväčšieho súkromného vlastníka viníc v Piemonte.

Vinice Bersano sa rozkladajú medzi mestami Turín, Asti a Alessandria. Patrí sem vinice pod názvami: Cremosina, La Generala, Monteolivo, Badarina, San Pietro, Ragio a ďalšie. Sídlo firmy a zároveň pivnice sú aj po viac ako sto rokoch stále v meste Nizza Monferrato. Dnes sa tu pod vedením vinárskeho majstra Piersandra Sandra dostáva produkcie domu Bersano do popredia záujmu. Čerstvá, typicky ovocné biele vína a v "baricích" vyzretá vína červené s vyhraneným, ale mäkkým ustupujúcim tanínom, reprezentujú novú generáciu vín Bersano.

Bersano vyrába typická silná piemontská vína z pôvodných odrôd, zachovávajúce si tradíciu a neovplyvnené medzinárodnými módnymi trendmi. O to viac sú odborníkmi cenené. Súčasťou vinárstva je aj múzeum historických regionálnych artefaktov, ktoré je prístupné verejnosti.