Dé Danann Irish Blended Whiskey 0,7L

Do obľúbených

[dei dánan]

  • Vôňa so sviežimi jarnými tónmi, ktoré dopĺňa jemný medový nádych. Chuť s ľahkou krémovou textúrou s dotykom vanilky a jablčného želé, podporená výraznými sladovými tónmi na poschodí. V závere na sladkú broskyňu nadväzuje suché sherry. Dé Danann je tradičný blend írskej whisky obsahujúci Single Malt a Single Grain Whisky, trikrát destilovaný a následne starený v sudoch z amerického duba po bourbone.
  • Hovorí sa, že mýtický keltský kmeň Dé Danann (čiže ľud bohyne Dany, skrátene Danaovej) po stáročia vládol v Írsku na zemi aj na nebi. Jedným z najmocnejších bohov keltského panteónu bol Lugh, s menom ktorého je spojený aj názov sviatku Lughnasa, ktorý oslavuje začiatok zberu pšenice a jačmeňa, ako hlavných ingrediencií írskej whisky. V keltskej mytológii bol Lugh považovaný za boha umenia, remesiel, vojny, lekárstva a mnohých ďalších oblastí ľudskej činnosti. Jeho povaha tak stála ako inšpirácia pri zrode n

25,79 €

36,84 €/l

Zobraziť dostupnosť v 12 prodejnách Odesielame ihneď Skladom > 200 ks

Kód produktu: DED070

Dé Danann Irish Blended Whiskey 0,7L

Novinka

Popis

Krajina pôvodu: Írsko

Vlastnosti

Obsah alkoholu: 40 %
Objem: 0,70 L
Zloženie: voda, obilný destilát

Ohodnoťte tento tovar


1 2 3 4 5 0 - nejhorší, 5 - nejlepší

Komentáre vyjadrujú názor diskutujúcich a prevádzkovateľ tohto webu nie je akokoľvek zodpovedný za ich obsah. Prevádzkovateľ si však vyhradzuje právo zmazať či upraviť nevhodné príspevky.

Mohlo by sa vám tiež páčiť