Založená v roku 1843 sa spoločnosť Krug špecializovala výhradne na prestížne a výberové šampanská vína. Kvalita pred kvantitou, tradičné metódy a ako jediná používa pri výrobe drahé malé dubové sudy, potrebné pre rozvoj intenzívneho a komplexného buketu. V súčasnosti na každú fázu výroby dohliada príslušník piatej a šiestej generácie slávnej rodiny.

Každá fľaša zreje v pivniciach spoločnosti Krug šesť až osem rokov, ako je možné ju vychutnať. Rodina Krug je garantom najvyššieho možného stupňa kvality a ich víno sa stalo viac než šampanským - Krug je životný štýl.

Mimoriadna povesť najdrahšieho a najlepšieho šampanského, ale predovšetkým honba za kvalitou dala vzniknúť neformálnemu kultu priaznivcov, oddaných stúpencov tvrdiacich, že pijú iba Krug. Pre tieto "Krugisty" je svätyňou kúsok vinice nazývaný Clos du Mesnil, už 300 rokov obmurovaný pozemok 4,57 akrov s ideálnou mikroklímou. Pestuje sa tu iba Chardonnay a táto vinice dáva neprekonateľná vína. Niekto by sa rád spýtal, čo núti týchto ľudí zaplatiť 2-3-násobok ceny bežného lepšieho šampanského. Konečný dôkaz a odpoveď je v pohári - zážitok bohatší a nevšednější než z akéhokoľvek iného šampanského.